TOMASZÓW Ponad tysiąc paczek papierosów bez akcyzy w garażu

Ponad tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli w czwartek tomaszowscy policjanci. Kontrabanda znajdowała się w jednym z garaży. 24-letni właściciel kontrabandy odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonych przedmiotów.

Z uzyskanych informacji tomaszowskich policjantów wynikało, że młody mężczyzna z gm. Tomaszów Lub., ma schowane w garażu nielegalne papierosy. Późnym wieczorem funkcjonariusze zastukali do drzwi 24-latka. W trakcie przeszukania w garażu ujawnili ponad tysiąc paczek papierosów bez polskich oznaczeń akcyzy. Papierosy leżały na wierzchu, na półce, przygotowane do oklejenia.

Z wyjaśnień właściciela nielegalnych papierosów wynikało, że skupował on papierosy i po zgromadzeniu większej ilości, zamierzał odsprzedać je z zyskiem. Wartość uszczuplenia należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wyniosła w tym przypadku ponad 17 tys. zł.

Nielegalny towar został skonfiskowany. Jego właściciel odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego, które zagrożone jest karą wysokiej grzywny oraz przepadkiem dowodów rzeczowych.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!