TOMASZÓW Przedszkolny przemarsz ekologiczny

Głośno, ale przede wszystkim ekologicznie zrobiło się dnia 15 listopada 2018 roku na tomaszowskich ulicach. Już od rana dało się usłyszeć hasła, skandowania i śpiewy na temat wartości i znaczenia ekologii w dzisiejszym świecie oraz przyszłości.
A to wszystko za sprawą dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Jana Brzechwy oraz Przedszkola Samorządowego Nr 2 „Sportowo – Artystycznej Akademii Uśmiechu” w Tomaszowie Lubelskim, które tanecznym i rzecz jasna ekologicznym krokiem maszerowały w evencie ekologicznym w ramach projektu „Młody ekolog”. Zielone balony symbolizujące dbałość o naturę, transparenty proekologiczne, ale przede wszystkim wola głoszenia tego, co istotne dopingowała najmłodszych do aktywnego działania. Korowód dzieci przybył pod Starostwo Powiatowe, gdzie w towarzystwie dyrekcji obu przedszkoli – pań: Marii Piaseckiej, Małgorzaty Sidorowicz, Teresy Koszel oraz burmistrza Tomaszowa Lubelskiego – pana Wojciecha Żukowskiego, a także inspektor ds. koordynowania funduszy zewnętrznych – Elżbiety Bitkowskiej – uroczyście złożyli ślubowanie i deklaracje „Młodych ekologów”. Śpiewające i rytmiczne „S.O.S dla Ziemi” zaakcentowało myśl przewodnią całego spotkania. Ekodzieci, bo tak o sobie mówią, egzamin zaliczyły eko-logicznie i eko-fantastycznie. Pan Wojciech Żukowski pogratulował wspaniałej postawy i pięknej inicjatywy, które z pewnością zagwarantują nam i przyszłym pokoleniom zdrową przyrodę, a tym samym zdrowych ludzi.
– Brawo! Jesteśmy z Was dumni. Oby tak dalej! Niech moc i ekologia będzie z nami. A wy drogie przedszkolaki zarażajcie wszystkich Swoją postawą i energią, która przede wszystkim jest naturalna i odnawialna.
Ewelina Pleskacz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!