TOMASZÓW Przybyło nowych dawców szpiku

18 października 2018r. w Zespole Szkół Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim odbyła się „Komórkomania” (Dzień Dawcy Szpiku Kostnego ). Akcja została zorganizowana przez Wolontariuszy działających w internacie oraz członków Szkolnego Klubu PCK przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.

Rejestracja potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego była poprzedzona prelekcjami na temat leczenia nowotworów krwi, przeprowadzonymi przez wychowawców klas. Rozwieszono plakaty informacyjne „ Komórkomanii”: na terenie miasta Tomaszów Lubelski, w Zespole Szkół Nr 3 ,w Zespole Szkół Nr 1, w Zespole Szkół w Zespole Szkół Nr 2,w Zespole Szkół Nr 4, na tablicach informacyjnych poszczególnych parafii w Tomaszowie Lubelskim. Przez radiowęzeł szkolny zostały przekazane młodzieży oraz pracownikom szkoły informacje dotyczące sposobów pobierania szpiku, a także termin realizacji akcji . Rozdawane były, przez wychowawców klas oraz wolontariuszy, ulotki informacyjne na temat sposobów i procedur oddawania szpiku kostnego. Udostępniono na stronie facebook film promujący akcję . W sumie zarejestrowało się 19 potencjalnych dawców szpiku kostnego. Była to już czwarta Komórkomania przeprowadzona w naszej szkole. Za pomoc w zorganizowaniu akcji składamy serdeczne podziękowania: Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 3 ,Wolontariuszom działającym w Internacie Zespołu Szkół Nr 3:Karolowi Piskor, Katarzynie Litkowiec, Małgorzacie Sobuś, Mateuszowi Stefaniuk, Aleksandrze Brożyna, Julce Nowak, Dorocie Zeniuk, Beacie Piwko, a także członkom szkolnego klubu PCK :Dominice Skubis, Weronice Lizak, Weronice Kawka, Ilonie Kawka, Oliwii Krawiec, Julii Dyl, Klaudii Pisarek i Kamili Powęska.Szczególne podziękowania należą się Izabelii Stanibuła, mamie Filipa, który w sierpniu miał przeszczep szpiku kostnego, za pomoc w przeprowadzeniu tego szlachetnego przedsięwzięcia.
W imieniu Fundacji DKMS i chorych na raka krwi – Dziękujemy !!!!
Podziękowania składają opiekunowie i koordynatorzy akcji: Małgorzata Szałapaj, Maria Beńko i Małgorzata Wirowska-Ostrówka.

mat. ZS nr 3 w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!