TOMASZÓW Przywitali wiosnę

„Witaj wiosno”- uroczystość powitania wiosny w Przedszkolu Samorządowym nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim.

Dawno temu wierzono, że zima sama nie odejdzie, dlatego należy ją przegonić, aby na jej miejsce mogła przyjść wiosna. Zima, czyli czas uśpienia przyrody, była trudno zarówno dla zwierząt, jak i ludzi. Wiosna uosabiała wszystko, co żywe i radosne. Aby wiosna mogła przyjść na świat, należało pokonać zimę.

Zgodnie z wieloletnią tradycją Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Jana Brzechwy 21 marca wszystkie przedszkolaki z paniami, rodzicami spotkali się na placu przedszkolnym aby pożegnać zimę a powitać wiosnę.
Na spotkanie przybyła Pani Zima ze śnieżynkami i bałwankiem, Wiosenny Czarodziej z Marzanną oraz Pani Wiosna z biedronką, krokusem i bocianem. Uroczystość miała charakter radosny dzieci pożegnały Panią Zimę a przywitały Panią Wiosnę piosenką. Zmieniające się pory roku ze swoimi orszakami oraz Wiosenny Czarodziej udali się razem z dziećmi na kolorowy spacer po osiedlu przy ulicy Kościuszki. Wszystko po to, by pokazać mieszkańcom naszego miasta że wiosna od tego dnia króluje na świecie. W uroczystości powitania wiosny udział wzięli rodzice pani Angelika Portka pani Katarzyna Tyska oraz pan Łukasz Rymarczuk, którym serdecznie dziękujemy za okazane zaangażowanie i współpracę. Scenariusz spotkania przygotowały panie Renata Detko i Magdalena Zielińska.
Magdalena Zielińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!