EdukacjaInfoSPORTTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Spartakiada Dzieci i Młodzieży [FOTO/WYNIKI]

9 kwietnia 2018 odbyła się siódma Spartakiada Dzieci i Młodzieży, w której udział wzięło prawie 900. zawodników.

Spartakiada Dzieci i Młodzieży Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej odbyła się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia” w Tomaszowie Lubelskim. Zmagania sportowców przeprowadzono pod honorowym patronatem posła na Sejm RP – Sławomira Zawiślaka.

Spartakiadę uroczyście otworzył przewodniczący Rady Miasta – Mirosław Fus w obecności pomysłodawcy i głównego organizatora zawodów posła Sławomira Zawiślaka; Sebastiana Paula – przedstawiciela Wojewody Lubelskiego; Wojciecha Żukowskiego – burmistrza Tomaszowa Lubelskiego; Wojciecha Adamczuka – przedstawiciela Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Jana Fili – dyrektora zamojskiego oddziału PGE, Stanisława Pryciuka – dyrektora OSiR, dyrektorów szkół: Jarosława Korzenia, Leszka Kodymowskiego, Witolda Pitury, radnych RM: Daniela Tereszczuka, a także nauczycieli i uczniów szkół z terenu Zamojszczyzny. List od Jarosława Kaczyńskiego – prezesa Prawa i Sprawiedliwości przeczytał przedstawiciel Wojewody Lubelskiego.

Wyniki:

Zwycięzcy biegów przełajowych: klasa I-III/dziewczęta/600m: 1 miejsce Jarczak Ewa, 2. Witkowska Paula, 3. Puźniak Magdalena, 4. Chudyga Fabiana, 5. Jarczak Martyna, 6. Koper Wiktoria (wszystkie zawodniczki SP nr 2 TL). W tej konkurencji wystartowało 68 dziewcząt. Klasa I-III/chłopcy/1000m: miejsce 1. Żółkiewski Antoni (SP nr 3 TL), 2. Surmacz Wojciech (SP nr 2 TL), 3. Małysz Mateusz (SP nr 3 TL), 4. Działa Wiktor (SP nr 2 TL), 5. Niewczas Szymon (SP Tyszowce), 6. Piskor Mateusz (SP Majdan Wielki). W tej konkurencji wystartowało 66 chłopców. Klasa IV/dziewczęta/1000m/: 1 miejsce: Korzeń Maja (SP nr 2 TL), 2. Fus Joanna (SP nr 3 TL), 3. Ujma Martyna (SP nr 3 TL), 4. Kuć Karolina (SP nr 3 TL), 5. Łysko Weronika (SP nr 3 TL), 6. Ujma Karolina (SP nr 3 TL). W tej konkurencji wystartowało 71 dziewcząt. Klasa IV/chłopcy/1000m: miejsce 1. Kita Bartosz (SP nr 3 TL), 2. Błajda Marcin (SP nr 2 TL), 3. Bełz Szymon (SP nr 3 TL), 4. Piatnoczka Antoni (SP nr 2 TL), 5. Józwa Oliwier (SP Tyszowce), 6. Prokopiszyn Mikołaj (SP nr 3 TL). W tej konkurencji wystartowało 79 chłopców. Klasa V-VI/dziewczęta/1500m: 1 miejsce: Rachańska Wiktoria (SP Jarczów), 2. Berezecka Anna (SP nr 2 TL), 3. Nieścior Weronika (SP nr 1 TL), 4. Kowalczuk Natalia (SP nr 1 TL), 5. Surmacz Kamila (SP nr 1 TL), 6. Orkisz Martyna (SP nr 1 TL). W tej konkurencji wystartowało 67 dziewcząt. Klasa V-VI/chłopcy/2000m: miejsce 1. Luty Patryk (SP nr 2 TL), 2. Ferenc Jakub (SP nr 2 TL), 3. Krzyżanowski Mateusz (SP Tarnawatka), 4. Cielniak Bartosz (SP nr 1 TL), 5. Cielniak Dawid (SP nr 2 TL), 6. Gumieniak Michał (SP nr 1 TL). Ilość zawodników biorąca udział w biegu 72. Gimnazjum/klasa I/dziewczęta/1500m: miejsce 1. Jasińska Maja (ZS nr 1 TL), 2. Sendecka Katarzyna (ZS nr 1 TL), 3. Smutniak Żaneta (SP Ulhówek), 4. Kuśmierz Magdalena (ZS nr 1 TL). W tej konkurencji wystartowało 30. zawodniczek. Gimnazjum/klasa I/chłopcy/1500m: 1miejsce: Wiatrzyk Patryk (ZS nr 4 TL), 2. Dorosz Mateusz (ZS nr 4 TL), 3. Żółkiewski Jan (ZS nr 1 TL), 4. Skalski Maciej (ZS nr 2 TL), 5. Olenkiewicz Szymon (ZS nr 2 TL), 6. Żurawski Paweł (ZS nr 2 TL). Ilość zawodników biorąca udział w biegu 41. Seniorzy: 1 miejsce Grzegorz Gwozda, 2. Ryszard Koprowski, 3. Henryk Koszel.

W zmaganiach w piłkę nożną zwyciężył zespół ze SP nr 1 w TL, 2 miejsce zajęła SP z Werbkowic, trzecie SP nr 2 z TL. Najlepszą szkołą okazała się SP nr 1 w TL, najlepszym zawodnikiem został Maciej Orzechowski (SP nr 1 w TL), który strzelił 9 bramek, najlepszym bramkarzem okrzyknięto Fabiana Surmacza ze SP nr 3 w Zamościu. Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Mateusz Anioł, Michał Wojtowicz, Michał Beńko, Maciej Orzechowski, Maciej Teterycz, Michał Skwarski, Bartosz Kurowski, Jakub Trześniowski, Wiktor Kurzępa, Daniel Lomber, Michał Chromiec, trener Mariusz Skawiński. Sędziowie społeczni: Andrzej Swacha, Krzysztof Fidor, Szymon Kłoczek

W zawodach piłki siatkowej wygrał zespół dziewcząt ze SP nr 1 w TL, 2 miejsce zdobyła drużyna ze SP nr 2 w TL, zaś 3 miejsce zawodniczki z Lubyczy Królewskiej. Zwycięska drużyna wystąpiła na parkiecie w składzie: Natalia Ostromęcka, Kinga Zbroniec, Julia Sidor, Wiktoria Mandro, Aleksandra Borek, Alicja Jabłońska, Magdalena Bartoszek, Gabriela Majdańska, Gabriela Orluk, Martyna Sielewicz, Natalia Grabek, Aleksandra Żołądek, trener Stanisław Kaniewski. Najlepsza zawodniczka: Martyna Sielewicz (SP nr 1 w TL). W rywalizacji siatkarskiej chłopców wygrał zespół z Telatyna, 2 miejsce zajęła SP nr 1 w TL, 3 zaś ZS w Krasnobrodzie. Skład zwycięskiej drużyny: Jakub Korga, Konrad Stanibuła, Piotr Wandiuk, Kacper Bil, Adrian Głuszek, Konrad Litkowiec, Paweł Mazur, Adam Miazga, Sebastian Mąkal, Jakub Sienkiel, Karol Bartecki, trener Krzysztof Michalczuk. Najlepszy zawodnik Konrad Stanibuła.

W piłkę ręczną chłopców zwyciężył zespół ze SP z Tyszowiec, 2 miejsce SP nr 3 Zamość, 3 miejsce SP nr 2 w TL. Skład najlepszej drużyny: Jakub Jurkiewicz, Oliwier Józwa, Szymon Taranowicz, Paweł Stawarski, Cezary Bezpalko, Michał Szwanc, Hubert Kościołko, Bartosz Hawrylak, Michał Kliszcz, Adam Bartosiewicz, trener Jacek Kruk. Najlepszy zawodnik: Aureliusz Niedźwiedź (SP nr 3 w Zamościu). W piłkę ręczną dziewcząt wygrała drużyna ze SP nr 2 w TL, 2 miejsce SP Tyszowce. Zwyciężczynie zagrały w składzie: Natalia Bondyra, Daria Mróz, Aleksandra Skrzypczuk, Kaja Wawrzusiszyn, Jagoda Grzeszczuk, Maja Korzeń, Kinga Chwedun, Magdalena Kata, Faustyna Paczos, Malwina Buczek, Gabriela Mróz, Julia Krawczyk, trener Wojciech Przybyła. Najlepsza zawodniczka Magdalena Kata (SP nr 2 w TL).

W zmaganiach szachowych wzięło udział blisko 170 zawodników. Uczestnicy rywalizowali w sześciu grupach. Zawody rozegrano na dystansie 7 rund, tempem 10 minut na partię dla zawodnika. W grupie chłopców z klas I-III zwyciężył Szymon Skorupski (SP 6 Zamość) przed Szymonem Łagowskim i Rafałem Brykiem (obaj SP 2 Tomaszów Lub.). Kolejne trzy miejsca nagrodzone zajęli: Igor Gwiazdowski (SP 3 Tomaszów Lub.), Dominik Chudy (SP 2 Tomaszów Lub.) i Dawid Jania (ZS Michalów). Wśród dziewcząt triumfowały uczennice SP nr 2 zajmując całe podium. Zwyciężyła Emilia Sprzęczka przed Wiktorią Wojciechowską i Otylią Węgrzyn. W pierwszej szóstce ukończyły zawody: Magdalena Fedzioryna (SP Tyszowce), Wanda Chwedyk (SP 6 Zamość) i Emilia Sikora (ZS Michalów). W kategorii klas IV-VI wśród chłopców zwyciężył Kamil Koperwas przed Pawłem Borkiem (obaj SP 2 TL). Trzecie miejsce zajął Michał Sałapat (SP 6 Zamość). Kolejne trzy miejsca zajęli: Kacper Koper, Stanisław Kot, Mikołaj Chudy (wszyscy SP 2 TL). W grupie dziewcząt triumfowała Julia Kijko przed Rozalią Wojtowicz (obie SP 2 TL) i Martyną Piechnik (SP Podhorce). W pierwszej szóstce zawody ukończyły: Katarzyna Kamińska, Malwina Wawryszczuk (obie SP 2 TL) i Amelia Ożga (SP 3 TL). W najstarszej grupie chłopców (klasy VII i II, III gimnazjum) triumfowali uczniowie SP nr 2. Zwyciężył Kamil Cisek przed Adrianem Michalskim i Norbertem Bukałą. Kolejne trzy miejsca zajęli: Dominik Pańko (SP 7 Zamość), Jarosław Różaniecki, Mateusz Rzeszutek (obaj SP 2 TL). Wśród dziewcząt w pierwszej szóstce uplasowały się uczennice SP nr 2. Medalowe miejsca zajęły Dominika Borek, Aleksandra Gromek, Anna Krzaczkowska. Tuż za podium zawody ukończyły: Ada Macioch, Sara Palak, Anna Sujko. Obsadę sędziowską stanowili: Elżbieta Żądło, Ryszard Żądło, Ryszard Probola (Tomaszów), Grzegorz Pańko (Zamość), Mieczysław Pszeniczka (Michalów).

Łącznie w VII Spartakiadzie – Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej udział wzięło 885. zawodników.