TOMASZÓW Stypendia dla najlepszych rozdane
9 marca 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski Tadeusz Wagner – zastępca burmistrza miasta oraz Mirosław Fus – przewodniczący Rady Miasta Tomaszów Lubelski wręczyli uczniom szkół podstawowych listy gratulacyjne.
Okazją do uhonorowania uczniów było przyznanie im stypendiów za osiągnięcie wysokich wyników w nauce oraz wysokich osiągnięć we współzawodnictwie sportowym w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018. Burmistrz Miasta gratulując uczniom dotychczasowych dokonań, życzył, aby stypendium było motywacją do dalszego rozwoju, doskonalenia wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim, bodźcem do dalszej pracy, do realizacji własnych aspiracji, kolejnych pomyślnych startów i wspaniałych wyników sportowych oraz osiągnięć edukacyjnych. Wyraził nadzieję, że dotychczasowe sukcesy są zapowiedzią dalszego rozwoju i w przyszłości zaowocują jeszcze lepszymi wynikami.
Stypendium za wysokie wyniki w nauce otrzymali:
Szkoła Podstawowa nr 1 – klasy szkoły podstawowej
- Igor Mróz – średnia 5,43
- Ewelina Kaznowska – średnia 5,27
- Michał Suski – średnia 5,21
- Maciej Teterycz – średnia 5,21
- Jakub Krawczyk – średnia 5,18
- Hanna Kuźniarska – średnia 5,14
- Aleksandra Gaca – średnia 5,09
- Julia Sagan – średnia 5,07
Szkoła Podstawowa nr 1 – klasy gimnazjalne
- Jagoda Grzechnik – średnia 5,40
- Gabriel Birunt – średnia 5,20
- Adrian Madej – średnia 5,13
- Greta Mróz – średnia 5,13
- Marcin Gardyjas – średnia 5,07
- Monika Gardyjas – średnia 5,07
Szkoła Podstawowa nr 2 – klasy szkoły podstawowej
- Martyna Neć – średnia ocen 5,36;
- Julia Stępień – średnia ocen 5,21;
- Zuzanna Jakubus – średnia ocen 5,29;
- Natalia Kucharska – średnia ocen 5,21;
- Karolina Kobielarz – średnia ocen 5,18;
- Jakub Pilchoń – średnia ocen 5,18;
- Miłosz Hek – średnia ocen 5,18;
- Emilia Ralska – średnia ocen 5,14;
- Laura Goch – średnia ocen 4,79;
- Wiktoria Palak – średnia ocen 4,79;
- Weronika Maciesza – średnia ocen 5,43;
- Jakub Dworniczuk – średnia ocen 5,21;
- Mikołaj Markowski – średnia ocen 4,91;
- Anna Buczkowska – średnia ocen 5,36;
- Rozalia Wojtowicz – średnia ocen 5,45,
- Kaja Wawrzusiszyn – średnia ocen 5,45;
- Mateusz Zubiak – średnia ocen 5,45;
- Magdalena Kata – średnia ocen 5,36;
- Gabriela Mróz – średnia ocen 5,36;
- Konstancja Karwan – średnia ocen 5,36;
Szkoła Podstawowa nr 2 – klasy gimnazjalne
- Jakub Ferenc – średnia ocen 5,67;
- Karolina Biela – średnia ocen 5,47;
- Bartłomiej Szponar – średnia ocen 5,44;
- Katarzyna Zgardzińska – średnia ocen 5,40;
- Patryk Luty – średnia ocen 5,40;
- Ewa Buczkowska – średnia ocen 5,40;
- Martyna Miller – średnia ocen 5,38;
- Magdalena Słoboda – średnia ocen 5,31;
- Anna Sujko – średnia ocen 5,31;
- Wiktoria Legeżyńska – średnia ocen 5,31;
- Anna Gęborys – średnia ocen 5,27;
- Emilia Szokalewicz – średnia ocen 5,25;
- Martyna Nizio – średnia ocen 5,25;
- Kamil Cisek – średnia ocen 5,25;
- Katarzyna Bucior – średnia ocen 5,20;
- Oskar Chmurzyński – średnia ocen 5,20;
Szkoła Podstawowa nr 3
- Maja Dąbrowska, średnia 5.7
- Piotr Leńczuk, średnia 5.6
- Bartłomiej Ryczek, średnia 5.6
- Maja Rusin, średnia 5.5
- Łucja Więcławek, średnia 5.5
- Amelia Kochan, średnia 5.4
- Zofia Łapczyńska, średnia 5.4
- Lena Kulczyńska, średnia 5.4
- Maja Dmitroca, średnia 5.3
- Agnieszka Świderek, średnia 5.3
- Aleksandra Wójtowicz, średnia 5.3
- Tomasz Bondyra, średnia 5.3
- Iga Jewiak, średnia 5.2
- Magdalena Mazurek, średnia 5.2
Stypendium za osiągnięcia sportowe otrzymali:
Szkoła Podstawowa nr 2 – klasy szkoły podstawowej
- Maja Korzeń – średnia ocen 5,09; mistrzyni Europy w karate tradycyjnym KATA indywidualne, mistrzyni Polski w KATA drużynowym.
- Norbert Bukała – 1. miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży w szachach Drużynowych, III miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli, IV miejsce w eliminacjach Makroregionalnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży; średnia ocen 4,86.
- Adrian Michalski – I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży w Szachach Drużynowych, III miejsce w II Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach, II miejsce w eliminacjach Makroregionalnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży; śr. ocen 5,14.
- Anna Krzaczkowska – II miejsce w Wojewódzkim Memoriale Szachowym w Lublinie, III miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli, III miejsce w X Wojewódzkich Igrzyskach Szkół, a ponadto laureatka w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym LEON; średnia ocen 4,93.
Szkoła Podstawowa nr 2 – klasy gimnazjalne
- Wojciech Cichoń, Michał Mandziuk, Michał Rybaczyński, Patryk Kraszewski, Bartłomiej Pleskacz – uczniowie, którzy zajęli I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych
- Dominika Borek – I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych, I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Szachowym im. M. Łobejko, I miejsce w XI Turnieju Szachowym o „Puchar Roztocza”
Szkoła Podstawowa nr 1
- Jakub Sitarczyk, Jakub Góra, Kacper Kostrubiec, Jakub Juzeluk, Michał Gumieniak, Bartosz Cielnika, Michał Wojtowicz, Maciej Orzechowski – uczniowie, którzy zajęli II miejsce w wojewódzkich sztafetowych biegach przełajowych
Szkoła Podstawowa nr 3
- Szymon Bełz, Mistrz Polski UKS W Biegach Na Nartorolkach
- Weronika Juzeluk, Dwukrotna Mistrzyni Polski UKS W Biegach Na Nartorolkach I Łyżworolkach
- Bartosz Kita, I Miejsce W Mistrz. Woj. W Drużynowych Biegach Przełajowych
- Karolina Kuć, II Miejsce W Woj. Sztafetowych Biegach Przełajowych
- Martyna Więcławek, I Miejsce Puchar Lubelszczyzny – Puchar Polski W Biegach Na Nartorolkach
- Joanna Fus, V Miejsce W Mistrzostwach Polski W Czwórboju Lekkoatletycznym
- Adrian Lepionka , II Miejsce W Mistrz. Woj. W Drużynowych Biegach Przełajowych
- Michał Nizio, dwa Brązowe Medale W Mistrzostwach Polski UKS W Biegach Na Nartorolkach
- Mikołaj Prokopiszyn, I Miejsce W Woj. Sztafetowych Biegach Przełajowych
- Martyna Ujma, I Miejsce W Mistrz. Woj. W Drużynowych Biegach Przełajowych
- Damian Muca, II Miejsce W Mistrz. Woj. W Drużynowych Biegach Przełajowych
mat. UM w TL