SPORT

TOMASZÓW Sukcesy sportowców z Gimnazjum nr 2

Trwa dobra sportowa passa Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Lubelskim.
Po złotym medalu Moniki Skinder i srebrnym Anny Berezeckiej wywalczonych w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych w Adamowie nadeszły kolejne sukcesy.
20 października 2015 roku w Lubartowie odbyła się Gimnazjada Wojewódzka w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Rejon zamojski reprezentowały drużyny z dwóch tomaszowskich gimnazjów. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców walczyło po 12 drużyn wyłonionych w eliminacjach rejonowych.
Pogoda nie sprzyjała zawodnikom, było zimno, chwilami siąpił deszcz. Mimo to zawodniczki z Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie biegały ile sił w nogach i wywalczyły złoty medal!

Wygrały wojewódzką gimnazjadę! Na drugim miejscu uplasowały się dziewczęta z Gimnazjum nr 2 w Puławach, a na trzecim z Gimnazjum nr 1 w Tomaszowie. Drużynę złotych medalistek tworzyły: Patrycja Kozdra, Anna Berezecka, Monika Skinder, Kinga Wójtowicz, Natalia Jagieła, Natalia Madej, Natalia Paszt, Natalia Chromiec, Barbara Mazur, Marlena Mróz, Maja Jasińska, Paulina Beba, Maja Rębisz.
Drużyna chłopców z Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie zdobyła srebrny medal, przegrywając minimalnie z Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Trzecie miejsce wywalczyło Gimnazjum z Cycowa. Srebrni medaliści mimo znacznego sukcesu w skali województwa nie kryli rozczarowania, do złota zabrakło im naprawdę niewiele. W drużynie chłopców wystąpili: Jędrzej Gęborys, Sebastian Gromek, Szymon Leńczuk, Łukasz Ożarowski, Bartosz Palak, Patryk Wawrzusiszyn, Paweł Świątek, Szymon Oleńkiewicz, Michał Borejczuk, Karol Kluczek, Piotr Kowalczuk, Patryk Gwizdała, Jan Żółkiewski.
Drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Lubelskim zdobywając tytuł mistrza województwa lubelskiego, awansowała do finału krajowego, który odbędzie się w kwietniu 2016 roku w Łodzi.