TOMASZÓW Sukcesy w robotyce

17 czerwca 2018 roku na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej odbyła się VI edycja Ogólnopolskich Zawodów Robotów. Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: SUMO i Freestyle. W zawodach wzięło udział około 100 dzieci z całej Polski.

Tomaszów Lubelski reprezentowany był przez „TwójRobot.pl Tomaszów Lubelski”, który debiutował w tego typu zawodach wystawiając 8 zespołów. W konkurencji FREESTYLE startował zespół trzyosobowy w skład, którego weszli: Michał Korkosz, Maciej Raczkiewicz (obaj SP Nr 2 Tomaszów Lubelski) oraz Jakub Gałan (SP Nr 2 Tomaszów Lubelski), natomiast w konkurencji SUMO wystartowało 7 zespołów dwuosobowych złożonych z: Błażej Chudy i Mikołaj Chudy (SP Nr 2), Maciej Stępora (SP Nr 3 Tomaszów Lubelski) i Jakub Dzirba (SP Nr 1 Tomaszów Lubelski), Alex Jędruszko (ICO Tomaszów Lubelski) i Kostanty Madejski (ICO Tomaszów Lubelski), Izabela Mazik (ICO Tomaszów Lubelski) i Małgorzata Grabik (SP Telatyn), Michał Rzeszutek (SP Nr 2) i Kamil Olbracht (Little Oxford Tomaszów Lubelski), Karol Salik (SP Narol) i Szymon Mrozik (SP Rachanie), Mateusz Ciećkiewicz (SP Ruda Różaniecka) i Hubert Ważny (SP Ruda Różaniecka).

Zawody Rozpoczęły się od konkurencji FREESTYLE, w której tomaszowski zespół zaprezentował robota I-MOP, wywierając wielkie wrażenie na sędziach i organizatorach zawodów. Sędziowie uznali, że robot z Tomaszowa Lubelskiego jest najlepszym robotem i przyznano mu pierwsze miejsce. Jest to wielkie wyróżnienie dla młodych konstruktorów robotów z Tomaszowa Lubelskiego i ogromna niespodzianka, gdyż był to pierwszy robot stworzony samodzielnie przez Michała, Maćka i Jakuba.

W zawodach SUMO wzięły udział 43 dwuosobowe zespoły, w tym 7 zespołów z Tomaszowa Lubelskiego. Po rozegraniu walk grupowych do wielkiego finału awansowało 12 najlepszych zespołów, wśród nich znalazł się zespół „TwojegoRobota Tomaszów Lubelski” w składzie: Maciej Stępora i Kuba Dzirba. Ostatecznie chłopcy zajęli znakomite 7 miejsce. Opiekunem grupy z Tomaszowa Lubelskiego był Mateusz Stefanik.

mat. UM w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!