TOMASZÓW Taneczna empatia przedszkolaków


Miniona niedziela upłynęła dla „zerówkowiczów” z Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim nie tylko wiosenne, ale „serdeczne i sercowo” za sprawą koncertu charytatywnego zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „KOŁO” w Tomaszowie Lubelskim – „Otwórzmy przed nimi serce”.


Dzieci tanecznym krokiem „You Can Dance” rozpoczęły występ w Tomaszowskim Domu Kultury, a wspaniałe przesłanie empatii, życzliwości podkreśliły nadrzędną wartość i wyjątkowość życia ludzkiego. Szalony rock and roll zabrał zgromadzonych w mentalną wycieczkę po Stanach Zjednoczonych, a eleganckie tango zaprosiło widzów do Argentyny. Donośne rytmy bębnów przeniosły nas wszystkich w afrykańskie kręgi energicznych i żywiołowych pląsów. Wystrzałowy deszcz serduszkowych confetti zwieńczył pokaz. Wiemy, że muzyka i taniec nie tylko łagodzą obyczaje, ale przede wszystkim zacierają granice pokoleniowe, kulturowe czy różnic w codziennym funkcjonowaniu. Bo przecież „wszyscy czujemy tak samo…”, a dane aktywności to tylko sposoby pomagające je dostrzec.
Popieramy każdą ideę pomocy i integracji z niepełnosprawnymi, dlatego 21 marca solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa, założyliśmy do przedszkola kolorowe skarpetki nie do pary. Świetna koncepcja, a przy okazji dydaktyczna i fantastyczna atrakcja, bo te przecież dzieci lubią najbardziej…
Ewelina Pleskacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!