TOMASZÓW Tomaszowskie ślady Józefa Piłsudskiego

Fundacja Rozwoju Centrum Edukacyjno-Kongresowego realizuje projekt „Tomaszowskie ślady Józefa Piłsudskiego” dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Celem projektu jest przybliżeniem w ciekawy sposób młodym mieszkańcom Tomaszowa Lubelskiego postaci Józefa Piłsudskiego w roku 150 rocznicy jego urodziny, a zarazem rozbudzenie w nich postaw patriotycznych w stosunku do Polski, jak i tomaszowskiej „Małej Ojczyzny”. Postacią centralną projektu jest Marszałek, który w Tomaszowie Lubelskim był dwukrotnie. Po raz pierwszy w 1901 roku po ucieczce z więzienia w Petersburgu, ponownie już jako Naczelnik Państwa w 1921 roku. W ramach projektu przewidziano przeprowadzenie: Turnieju Historycznych Gier Planszowych, konkursu na historyczną prezentacji multimedialną, fotokast lub filmu „Tomaszów Lubelski oczami Józefa Piłsudskiego”, gry miejskiej „Śladami Józefa Piłsudskiego i jego Legionów”, „Patriotestu” oraz „Wieczoru Legionisty” dla mieszkańców miasta. Projekt będzie realizowany przy wsparciu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz we współpracy ze szkołami podstawowymi nr 1 i 3 w Tomaszowie Lubelskim. Budżet projektu to kwota ponad 28 tys. zł. w tym prawie 24 tys. zł to dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017- 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Celem strategicznym Programu Wieloletniego „ Niepodległa” jest zwiększenie świadomości Polaków na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości w 1918 roku, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami prowadzącymi do niepodległości Polski. Jak również szerokie włączanie mieszkańców kraju w obchody 100 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Projekt „Tomaszowskie ślady Józefa Piłsudskiego” jest realizowany od 1 października i potrwa do 30 listopada 2017 roku.

mat. UM w TL

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!