TOMASZÓW Trzymaj Formę [FOTO]

Podsumowano program edukacyjny „Trzymaj formę”.

Pod koniec listopada w tomaszowskim magistracie podsumowano ogólnopolski program edukacyjny „Trzymaj Formę”. 

Trzymaj Formę, Żyj Aktywnie i Zdrowo” było hasłem podsumowującym 11 edycję programu. Jednocześnie koordynator powiatowy wdrożył edycję 12. Spotkanie odbyło się 27 listopada 2017 roku w sali narad tomaszowskiego Urzędu Miasta. Organizatorami konferencji była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tomaszowie Lubelskim koordynatorem akcji jest Alina Pliżga. Konferencję otworzył Zbigniew Malicki – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tomaszowie Lubelskim.

Program „Trzymaj Formę” funkcjonuje od 2004 roku. W powiecie tomaszowskim pierwsza edycja wystartowała w roku szkolnym 2006/2007. Program dotyczy wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie dzieci i młodzieży.

Program wyłonił kilkoro laureatów konkursów na skalę województwa i kraju. Nagrodzona została m.in. Gabriela Jamroż reprezentującą w konkursie Zespół Szkół w Tarnawatce (II miejsce w 5. edycji) i Aleksandra Bitkowska, która w zeszłym roku zajęła II miejsce, Zespół Szkół w Tarnawatce.

W trakcie konferencji wysłuchano prelegentów: specjalisty ds. dietetyki i planowania żywienia Agnieszki Joniec, Aliny Pliżgi – kierownika Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji
Sanitarno-Epidemiologicznej w Tomaszowie Lubelskim,
Piotra Szymańskiego – konsultanta wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej z Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu, Urszuli Sikorskiej-Knury z laboratorium Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Tomaszowie Lubelskim.

W konferencji wzięli udział szkolni koordynatorzy programu edukacyjnego „Trzymaj Formę”, dyrektorzy szkół, burmistrzowie i wójtowie z miast i gmin, gdzie realizowany jest program.

Redakcj@/fot. TPI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!