TOMASZÓW Uczniowie bezpieczni na drodze

Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię? Jak bezpiecznie spędzać czas w przedszkolu, domu, podczas zabawy? Jak zachować się, gdy dzieci zostaną zaczepione przez nieznajomego?
Na te wszystkie pytania odpowiadali wczoraj policjanci biłgorajskiej komendy podczas spotkania z przedszkolakami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Z kolei w ramach tej akcji tomaszowscy policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Podczas wizyty funkcjonariusze przekazali najmłodszym niezbędną wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną odnośnie drogi do szkoły, czy też powrotu z lekcji. Podczas prelekcji krok w krok za uczniami podążała maskotka „Mrówka”.

13 września policjanci z tomaszowskiej komendy odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Na spotkaniu funkcjonariusze wygłosili prelekcję na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię podczas drogi do szkoły i nie tylko. Najmłodsi mieli okazję przypomnieć i utrwalić sobie znajomość numerów alarmowych. Dowiedzieli się dlaczego podczas podróży samochodem powinni jeździć w fotelikach, czy korzystać z pasów bezpieczeństwa. Stróże prawa zwrócili uwagę na temat noszenia odblasków, które bardzo często ratują nam życie.

Na jednym z tomaszowskich przejść dla pieszych uczniowie zasięgnęli również wiedzy praktycznej w związku z „Bezpieczną drogą do szkoły”. Dzieci wspólnie z maskotką „Mrówką”, która była jedną z atrakcji spotkania uczyły się, jak na co dzień zachować się i prawidłowo przechodzić przez „zebrę” tam, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej.

Funkcjonariusze tłumaczyli najmłodszym, że bezpieczeństwo w drodze do szkoły zależy przede wszystkim od nich samych. Od tego, czy zastosują się do reguł określonych przepisami prawa.

Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały od PGS „Mrówka” podarunki w postaci elementów odblaskowych, malowanek oraz słodkości.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!