TOMASZÓW Warsztaty teatralno-recytatorskie w TDK

10 listopada 2018 r. w Tomaszowskim Domu Kultury odbyły się warsztaty teatralno – recytatorskie, które poprowadził Patryk Pawelec, pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, specjalista ds. literatury i recytacji.
W zajęciach uczestniczyli recytatorzy Koła Żywego Słowa, aktorzy amatorzy zespołu teatralnego oraz uczniowie nagrodzeni w powiatowych eliminacjach 22. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 10 listopada w TDK.
Prowadzący przygotował wiele ćwiczeń, z którymi młodzież spotkała się po raz pierwszy. Mimo trudności, nawet te najbardziej skomplikowane wszyscy wykonywali bardzo chętnie. Osoby uczestniczące w warsztatach mogły poznać nowe techniki rozgrzewania aparatu głosowego, wykonać dużo ćwiczeń z zakresu poprawnej wymowy, skupić swoją uwagę na ruchu ciałem oraz nauczyć się tworzenia etiud teatralnych połączonych z gestem i improwizacją.
Recytatorzy, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego 22. Konkursu Recytatorskiego, skorzystali z indywidualnych konsultacji na temat właściwej interpretacji wybranego przez siebie tekstu.
Maria Kozyra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!