TOMASZÓW Wieczór legionisty w “dwójce”

“Nie zgubcie pamięci, bo człowiek bez pamięci jest osobą pozbawioną przyszłości” – Jan Paweł II do młodzieży.
Pod takim właśnie hasłem 30 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim odbyło się podsumowanie konkursów realizowanych w ramach projektu “Tomaszowskie ślady Józefa Piłsudskiego” – zorganizowanych przez Fundację Rozwoju Centrum Edukacyjno-Kongresowego oraz Szkołę Podstawową nr 2.
Występy solowe Ewy Mazur na pianinie, Miłosza Kiełbasy i Jana Krupy na gitarach oraz Szczepana Pitury i Kacpra Leńczuka na saksofonach, którzy odegrali utwory legionowe, wprowadziły wszystkich zgromadzonych w podniosły i uroczysty nastrój. Całość dopełnił montaż słowno-muzyczny tematycznie związany z niepodległością, który zaprezentowali uczniowie klas IV. Pieśni legionowe śpiewano wspólnie dzięki śpiewnikom opracowanym na tą okoliczność.
Zaproszeni na wieczór piłsudczycy oraz organizatorzy wręczyli nagrody zwycięzcom turnieju gier planszowych, niepodległościowej gry miejskiej oraz konkursu na prezentacje multimedialne i filmy o Tomaszowie oraz patronach ulic: Tadeusza Kościuszko i Mikołaja Kopernika.
tekst: Mirosław Tereszczuk/fot.gim2tomaszow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!