TOMASZÓW Wielkanocna zbiórka żywności

Wielkanocna Zbiórka Żywności w Toaszowie Lubelskim

W dniach 5 i 6 kwietnia 2019 r. w Tomaszowie Lubelskim odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności, której organizatorem był Bank Żywności w Lublinie.

W tych dniach do zbiórki włączyli się uczestnicy Hufca Prac 3-4 w Tomaszowie Lub. wspomagani przez wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim oraz Stowarzyszenia ,,Nowe Miasto”.

Młodzież pod opieką kadry hufca dyżurowała przy wyjściach do poszczególnych sklepów zachęcając klientów do udziału w akcji oraz zakupu produktów spożywczych do trwałego przechowywania.

Zbiórkę żywności przeprowadzono w następujących sklepach: GAMA przy ul. Piekarskiej, BIEDRONKA przy ul. Jana Pawła I i Lwowskiej, DELIKATESY CENTRUM przy ul. Lwowskiej, INTERMARCHE przy ul. Rolniczej oraz LIDL przy ul. Lwowskiej.

Zebrane dary łącznie 957,6 kg przed Świętami Wielkiej Nocy zostaną przekazane podopiecznym lokalnych organizacji charytatywnych wspieranych przez Bank Żywności w Lublinie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyłączyły się do Świątecznej Zbiórki Żywności.

tekst: Dominika Janicka/zdjęcia: Dominika Janicka, Monika Kościołko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!