TOMASZÓW/ZAMOŚĆ Nastolatki z Tomaszowa zleciły rozbój

Zarzuty udziału w rozboju usłyszały dziś dwie 17-latki, mieszkanki Tomaszowa Lubelskiego. Dziewczyny umówiły się w Zamościu z poznanym przez internet 25-latkiem. Na umówione spotkanie przyprowadziły jednak swojego znajomego, który grożąc pobiciem i uszkodzeniem pojazdu, zażądał od 25-latka pieniędzy. Ten w obawie o swoje zdrowie i życie wydał gotówkę. Zgodnie z kodeksem karnym za udział w rozboju grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 9 lutego 2018 roku. 25-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego powiadomił dyżurnego zamojskiej komendy o rozboju dokonanym na jego osobie. Z przekazanych informacji wynikało, że 25-latek wspólnie z dwiema nastolatkami poznanymi dzień wcześniej przez portal społecznościowy przyjechał do Zamościa.

Na miejscu, jedna z dziewczyn poprosiła go, by podwiózł ją na pobliskie osiedle. Tu dziewczyna wysiadła by po chwili wrócić w towarzystwie swojego znajomego. Ten wsiadając do pojazdu 25-latka, zażądał od niego wydania kilkuset złotych gotówki. Kiedy mieszkaniec powiatu tomaszowskiego ruszył z miejsca, nieznajomy złapał go za szyję i nakazał zatrzymanie pojazdu. Nastolatki opuściły auto, a ich znajomy wspólnie z 25-latkiem pojechali do pobliskiego centrum handlowego. Tam zamościanin został zmuszony do wypłaty pieniędzy z bankomatu. Do wypłaty gotówki jednak nie doszło. 25-latek uciekł w stronę  pasażu, w którym przebywało wiele osób. Z obawy jednak o swoje życie i zdrowie wydał grożącemu pobiciem i zniszczeniem samochodu nieznajomemu 20 złotych.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci na terenie Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali dwie podejrzewane o udział w rozboju 17-latki. Zatrzymane trafiły do policyjnego aresztu. Dziś doprowadzone zostały przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszały zarzuty udziału w rozboju. Podczas przesłuchania przyznały się do jego popełnienia.  Jako środek zapobiegawczy prokurator zastosował wobec nich dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 50 metrów. Ich wspólnik pozostaje na wolności, ale jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

Zgodnie z kodeksem karnym za udział w rozboju grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

mat. KPP w Zamościu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!