TOMASZÓW Zawodowy strzał w 10!

13 kwietnia 2018 roku Lubelski Kurator Oświaty we współpracy z organami prowadzącymi szkoły ponadgimnazjalne/ponadpodstawowe organizuje przedsięwzięcie pod hasłem: „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”.

W porozumieniu z jednostkami samorządu terytorialnego, we wszystkich powiatach z terenu działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu (Miasto Zamość, powiat biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski, zamojski) odbędą się pokazy i prezentacje służące promocji szkolnictwa zawodowego. Celem imprezy jest nie tylko zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w szkołach zawodowych (branżowych i technikach), ale też zmiana panujących w społeczeństwie stereotypów o „wyższości szkolnictwa ogólnego nad zawodowym”.

Kilkugodzinna impreza, adresowana do uczniów dotychczasowych gimnazjów, uczniów klas VII szkół podstawowych, nauczycieli, wychowawców, szkolnych doradców zawodowych oraz społeczności lokalnej, to także promocja zawodów zgodnych z potrzebami lokalnego rynku pracy, dlatego też do aktywnego udziału w planowanym przedsięwzięciu zaprosiliśmy pracodawców współpracujących ze szkołami prowadzącymi kształcenie zawodowe.

Wydarzeniem towarzyszącym prezentacjom przygotowanym przez szkoły będzie konferencja dla doradców zawodowych szkół podstawowych (i wygaszanych gimnazjów), która skupi się na takich kwestiach, jak: rola doradcy w budowanie wizerunku szkoły zawodowej (branżowej i technikum) jako szkoły pozytywnego wyboru, poznanie istoty szkolnictwa zawodowego ze szczególnym uwzględnieniem powiązania tej drogi kształcenia z branżą (konkretną gałęzią gospodarki) i pracodawcą.

Planowane przedsięwzięcie odbędzie się równolegle w następujących miejscach:

  1. Powiat biłgorajski – Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, ul. Cegielniana 24, 23-400 Biłgoraj;
  2. Powiat hrubieszowski – Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie, ul. Zamojska 18 a, 22-500 Hrubieszów;
  1. Powiat tomaszowski – Zespół Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim, ul. Żwirki i Wigury 7, 22-600 Tomaszów Lub.;
  1. Powiat zamojski – Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu, ul. Browarna 1, 22-470 Zwierzyniec;
  2. Miasto Zamość – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu, ul. Królowej Jadwigi 8, 22-400 Zamość.

Konferencja prasowa z udziałem Wojewody Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty zaplanowana jest na godzinę 9.00 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, ul. Królowej Jadwigi 8, 22-400 Zamość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!