TOMASZÓW Zosia Sawiak i Wiktor Krech recytowali w Lublinie

28 kwietnia 2017 roku w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice w Lublinie Zosia Sawiak i Wiktor Krech wzięli udział w VIII Wojewódzkim Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Poezji Dziecięcej “Kto czyta ma piękne sny…”.
Organizatorem było Przedszkole nr 64 w Lublinie pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Lublin. Zosia i Wiktor to wychowankowie Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim.
Głównym celem przeglądu była popularyzacja i rozbudzanie u dzieci zainteresowań poezją, rozwijanie uzdolnień recytatorskich dzieci, a także promowanie artystycznych umiejętności dzieci oraz ich wkładu w rozwój kultury, ze zwróceniem szczególnej uwagi na promocję kultury języka polskiego.
Impreza miała charakter otwarty, dzięki czemu każdy chętny mógł zasiąść na widowni i posłuchać poezji dziecięcej zaprezentowanej przez najmłodszych. Dzień występów uwieńczony był podziękowaniami i gratulacjami dla małych artystów oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Ponieważ impreza miała charakter przeglądu a nie konkursu przez co każde z występujących dzieci otrzymało nagrody: książkę i pamiątkowy dyplom.
Nasze dzieci z ogromnym przejęciem recytowały wiersze swoich ulubionych autorów.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!