TOMASZÓW/TARNAWATKA Aleksandra Bitkowska z drugą nagrodą w Polsce

Aleksandra Bitkowska uczennica gimnazjum w Tarnawatce zdobyła II miejsce w ogólnopolskim Konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę! Finał konkursu rozegrał się 8 czerwca 2017 roku w Warszawie.
Laureatami zostali:
1 miejsce – Kamila Karpienko (Sokółka)
2 miejsce – Aleksandra Bitkowska (Tarnawatki) – mieszkanka Huty Dzierążyńskiej w gminie Krynice
3 miejsce – Iza Górna (Bełchatów).

Koordynatorem szkolnym konkursu jest nauczycielka Renata Litwińczuk zaś koordynatorem powiatowym jest Alina Pliżga – kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia przy Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tomaszowie Lubelskim.
Konkurs propaguje zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o największym w Unii Europejskiej zasięgu.
W roku szkolnym 2016/2017 realizowana była szósta edycja konkursu. Adresatami tej edycji były szkoły gimnazjalne zlokalizowane na terenie wszystkich powiatów ze wszystkich województw w Polsce. Konkurs skierowany był zarówno do szkół gimnazjalnych, które uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!”, jak i do tych placówek, które nie realizują programu.
Konkurs był trzyetapowy, przy czym I etap (na poziomie szkolnym) oraz II etap (na poziomie powiatowym) konkursu były przeprowadzone w formie elektronicznej.
Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę! adresowany był do uczniów klas I-III gimnazjów zainteresowanych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.
Celem konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę! jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży gimnazjalnej, w szczególności poprzez:
1)    pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka,
2)    pogłębienie wiedzy o wartości odżywczej żywności i doskonalenie umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych.
Ponadto, konkurs ma na celu:
1)    wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy i doskonaleniu umiejętności praktycznego zastosowania zdobytych informacji,
2)    rozwijaniu zainteresowań młodzieży w zakresie zdrowego stylu życia,
3)    kształtowaniu postaw i zachowań w zakresie prawidłowego żywienia i uprawiania aktywności fizycznej,
4)    propagowanie zdrowego stylu życia w szkole, w domu i środowisku pozaszkolnym.
Redakcj@fot/Główny Inspektorat Sanitarny

Aleksandra Bitkowska zdobywczyni II miejsca – po prawej stronie z nagrodą (w czarnej sukience)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!