TYSZOWCE Wakijów na podium

wakij
Drużyna OSP Wakijów wygrała tegoroczne Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Tyszowcach.
Zmagania odbyły się w niedzielę 10 lipca i były połączone z obchodami 20-lecia OSP Zamłynie, która jest najmłodszą jednostką w gminie Tyszowce. Do rywalizacji na miejscowym stadionie przystąpiło 12 męskich zespołów i 1 drużyna kobieca z OSP Klątwy.
Mistrzowski tytuł dla OSP Wakijów wywalczyli: Patryk Bardyga, Albert Dec, Radosław Błaszczuk, Konrad Zieleniucha, Edwin Formańczuk, Grzegorz Saj, Tomasz Kaczoruk i Konrad Nieckarz.
Na drugim miejscu uplasowała się OSP Tyszowce, trzecia była Kazimierówka, a kolejne miejsca zajęły reprezentacje OSP: Czartowczyk, Perespa, Czartowiec, Czermno, Klątwy, Przewale, Wojciechówka, Zamłynie i Mikulin.
Przed zawodami najbardziej zasłużeni druhowie z OSP Zamłynie i innych jednostek otrzymali medale, odznaki i odznaczenia. Za 20-letnią służbę zostali nagrodzeni inicjatorzy utworzenia jednostki w Zamłyniu – Andrzej Wiśniewski, Jan Mielniczek i Adam Horbaczewski. Poza tym Bogdan Wybranowski z OSP w Perespie odebrał złoty medal za zasługi dla pożarnictwa. Srebrne medale trafiły do Damiana Jóźwika z OSP w Tyszowcach i Piotra Nagaja i OSP w Zamłyniu, a brązowe otrzymali Piotr Furman z OSP Czartowiec, Adrian Lubawski z OSP Kazimierówka, Tomasz Jakubiak z OSP Klątwy, Piotr Kraś z OSP Tyszowce, Krzysztof Skrzecz z OSP Zamłynie i Henryk Jakubiak z OSP Czermno.
Kolejnych 5 osób zostało wyróżnionych odznaką „Wzorowy Strażak”, którą otrzymali: Lucyna Skrzecz, Dawid Chorościej i Paweł Cyc z Zamłynia, Damian Baraniecki z Tyszowiec oraz Patryk Szumlański z Przewala.
Medale i odznaczenia oraz puchary i nagrody finansowe dla najlepszych drużyn w zawodach sportowo-pożarniczych wręczali: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim starszy brygadier Stanisław Kielech, Przewodnicząca Rady Powiatu Teresa Chrastina, Burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając, Przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Medak i Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP Grzegorz Mazurkiewicz.
mat. UM w Tyszowcach/fot. Marcin  Grabiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!