TYSZOWCE Zdobył tytuł Mistrza Polski w Zapasach

Osiemnaście lat czekania
To co zrobił Jakub Antoszewski podczas ostatnich Mistrzostw Polski w Zapasach nie udało się nikomu już bardzo dawno. Tyszowianin zdeklasowała kategorię wagową do 100 kg i zdobył tytuł Mistrza Polski w Zapasach w Stylu Klasycznym oraz tytuł Mistrza Polski w Zapasach w Stylu Wolnym.
Aż osiemnaście lat czekali kibice z Zamościa i Tyszowiec na złoty medal Mistrzostw Polski w tej grupie wiekowej, a zdobyte dwa złote medale Mistrzostw Polski w Stylu Wolnym i Klasycznym przez jednego zawodnika to rzecz nieprawdopodobna. Warto dodać, że ostatni złoty medal w tej grupie wiekowej w zapasach dla Agrosu zdobył osiemnaście lat temu Mariusz Łoś, jeden z najlepszych polskich zapaśników. Jest niewielu zawodników w historii polskich zapasów, którzy w tej grupie wiekowej w jednym roku zdobyli mistrzostwo kraju w obu stylach.
Mistrzostwa Polski w Zapasach, które zdominował Tyszowianin były rozgrywane w ramach XXIII Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych, których organizatorem było województwo Lubuskie. Oprócz zapasów o medale Mistrzostw Polski do lat 17 rywalizować będą przedstawiciele takich dyscyplin sportowych jak: badminton, brydż, gimnastyka, judo, piłka siatkowa, skoki na trampolinie, szachy, szermierka, taekwondo, tenis, warcaby.


Trener Daniel Chwastek: jest to ogromny sukces MKS Pogoń Tyszowce, w którym Jakub codziennie trenuje i Klubu Sportowego Agros Zamość, z którym nasz klub współpracuje i który obecnie reprezentuje Jakub. Na złoty medal w zapasach zdobyty w OOM czekaliśmy aż osiemnaście lat, bardzo się cieszę, że nasz zawodnik zdominował kategorię wagowa w zapasach klasycznych i wolnych w kraju. Obecnie Jakub przygotowuje się do startu w międzynarodowego turnieju zapaśniczego w Rumunii, na który został powołany przez Polski Związek Zapaśniczy. Korzystając z okazji pragnę zaprosić na treningi zapaśnicze do Tyszowiec i Tomaszowa wszystkich chętnych, którzy chcą pójść w ślady zawodników Pogoni i Agrosu i zdobywać medale Mistrzostw Polski, Europy i świata – kontakt pod telefonem 606 375 234 Daniel Chwastek.

mat.nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!