Urzędy skarbowe szkolą z JPK VAT

Od 7 listopada 2017 roku rusza ogólnopolska akcja szkoleniowa „Wtorki z JPK”.

W każdy wtorek listopada urzędy skarbowe będą szkolić mikroprzedsiębiorców z tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT. Przedsiębiorcy będą mogli przeszkolić się w dowolnym urzędzie.
Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,5 mln mikroprzedsiębiorców (firmy do 10 osób, rozliczające podatek VAT) dołączy do grona podatników VAT, którzy mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestru sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłania jej w wersji elektronicznej, jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Obejmuje on zestaw informacji o zakupach i sprzedaży za dany okres, a dane do jego utworzenia są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa.
„Obowiązek wysyłania elektronicznego JPK_VAT będzie dotyczyć nowej grupy podatników, którzy mogą zetknąć się z tym zagadnieniem po raz pierwszy. Aby pomóc im dobrze przygotować się do tej zmiany, zostaje uruchamiamy cykl szkoleń na temat JPK.
Szkolenia co wtorek przez cały listopad
Bezpłatne szkolenia nt. tworzenia i przesyłania JPK_VAT przeprowadzą eksperci KAS w każdy wtorek listopada (7.11, 14.11, 21.11, 28.11) we wszystkich urzędach skarbowych w Polsce.
W województwie lubelskim w większości urzędów skarbowych szkolenia rozpoczynają się o godz. 12.00. W kilku urzędach w tym np. Chełmie i Puławach zaplanowało inne godziny spotkań, dlatego szczegółowych informacje, m.in. o godzinach i miejscach szkoleń, należy szukać na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych.
mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!