WOŻUCZYN Przegląd Piosenki

W 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę dzień 3 czerwca 2018 r. był dobrą okazją do zaprezentowania pieśni patriotycznych.

W tym dniu odbył się XIII Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej i Patriotycznej w Wożuczynie, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rachaniach, Parafię Rzymsko-Katolicką p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i Szkołę Podstawową im. ks. Błażeja Nowosada w Wożuczynie. Patronat nad imprezą objęli: Starosta Tomaszowski Pan Jan Kowalczyk, Wójt Gminy Rachanie Roman Miedziak i dziekan Dekanatu Tomaszów Lub. Północ ks. prałat Czesław Grzyb.

Przegląd nie miał charakteru konkursu. Zespoły z terenu powiatu i dekanatu tomaszowskiego występowały w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli prezentując piosenkę religijną oraz patriotyczną. Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 14 zespołów z następujących miejscowości: Podhorce, Susiec, Tarnawatka, Krynice, Łaszczów, Rachanie, Wożuczyn, Źwiartów, Wożuczyn Cukrownia, Komarów, Tyszowce. W koncercie uczestniczyli : Przewodniczący Rady Gminy Rachanie Zbigniew Żdan, przedstawiciel Starostwa Tomaszowskiego Członek Zarządu Tadeusz Stanibuła, Radna Powiatu Tomaszowskiego Teresa Semczyszyn, miejscowi księża na czele z Proboszczem Parafii Wożuczyn ks. Bogdanem Jaworowskim oraz mieszkańcy Wożuczyna i okolic.

Tematyka oraz wysoki poziom wykonywanych utworów stworzyły wyjątkowy i niepowtarzalny nastrój w wożuczyńskiej świątyni.

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki ufundowane przez Starostę Tomaszowskiego.

Stanisław Seńko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!