SPORTTomaszów Lubelski

WROTKARSTWO 28 medali dla TUKS Roztocze

Nasi wrotkarze mogą pochwalić się 28. medalami Torowych Mistrzostw Polski we wrotkarstwie szybkim.
W dniach 10-12 czerwca 2016 roku zawodnicy klubu TUKS „Roztocze” Rollerblade Tomaszów Lubelski startowali w Torowych Mistrzostwach Polski we wrotkarstwie szybkim w Słomczynie. W zawodach wzięło udział 40 zawodników z naszego klubu.
W pierwszym dniu zawodów rozegrano biegi  300 m na czas. Nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 7 medali, w tym 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Złotymi medalistami zostali: w kadetkach Monika Skinder i w juniorach A Szymon Sikora. Srebrny medal w kategorii kadetów  wywalczył  Dawid Ciećko, w kategorii juniorek B Monika Mazurkiewicz i w młodzikach Rafał Putkowski, a brązowe medale zdobyli w kategorii seniorek Katarzyna  Korkosz i w kadetkach Magdalena Kuśmierz.
W drugim dniu zawodów rozegrano dwie konkurencje: biegi sprinterskie /500 m; juniorzy C i kadeci oraz 1000 m juniorzy B i seniorzy/ oraz biegi na eliminacje.  W tym dniu również cieszyła dobra postawa naszych zawodników. W biegach sprinterskich 6-ciu naszych zawodników zostało medalistami. Srebrni medaliści to: kadetka Monika Skinder, brązowi medalisci to: młodzik Rafał Putkowski, kadet Dawid Ciećko, junior A Szymon Sikora, juniorka B Monika Mazurkiewicz  i seniorka Katarzyna Korkosz. W biegach na eliminacje TUKS Roztocze wywalczył  łącznie 5 medali: złoty medal  Monika  Skinder w kadetkach, srebrne medale w kadetach  Emil Pleskacz i w juniorach A Szymon Sikora, brązowe   medale zdobyli: kadetka Magdalena Kuśmierz i seniorka Katarzyna Korkosz.
W trzecim dniu przed południem rozegrano biegi na punkty, a następnie  sztafety amerykańskie. W biegach na punkty miejsca  w pierwszej trójce wywalczyli: Monika Skinder w kadetkach 2 miejsce, Emil Pleskacz  2 miejsce Magdalena Kuśmierz w kadetkach 3 miejsce i Szymon Sikora w juniorach A 3 miejsce.  Oprócz medalistów w biegach indywidualnych z dobrej strony zaprezentowali się  zawodnicy, którzy  wywalczyli w poszczególnych konkurencjach miejsca  tuż  za podium: Jakub Ferenc, Bartosz Cielniak, Michał Gumieniak, Weronika Nieścior, Tomasz Krawczyk, Kamila Harbuz.
Na zakończenie Mistrzostw Polski w biegach sztafetowych TUKS Roztocze  zdobył 6 medali w tym złote: sztafeta kadetek w składzie: Monika Skinder, Magdalena Kuśmierz i Anna Berezecka i kadetów w składzie: Dawid Ciećko, Emil Pleskcz i Jakub Ferenc, srebrne  medale sztafety: kadetów w składzie:  Jakub Juzeluk, Bartosz Cielniak i Michał Gumieniak i juniorów A w skłądzie : Szymon Sikora, Tomasz Krawczyk i Jan Żółkiewski, brązowe medale zdobyła sztafeta młodziczek w składzie: Kamila Harbuz, Wiktoria Lewko i Hanna  Piwowarczyk i młodzików w składzie: Rafał Putkowski, Kajetan Kulczyński  i  Kamil Putkowski.
Łącznie podczas Torowych Mistrzostw Polski we wrotkarstwie szybkim w Słomczynie nasi zawodnicy zdobyli 28 medali. To duży sukces wrotkarzy, którzy widoczni byli na torze w Słomczynie niemal we wszystkich kategoriach wiekowych. W rozgrywanych równolegle Ogólnopolskich Zawodach dla  dzieci najlepiej zaprezentowali się medaliści  w kategorii junior E1: Damian Muca /1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy/  i Daniel Mróz /2 złote medale  i jeden srebrny/  i   w kategorii F1 Oscar Gumieniak /3 x  brązowy medal/.  Wynik w  pierwszej szóstce uzyskali: Weronika Juzeluk i  Szymon Bełz. W ten sposób po rozegraniu Ulicznych Mistrzostw Polski w Tomaszowie Lubelskim i Torowych Mistrzostw Polski w Słomczynie główna część sezonu dobiegła końca. Przed  kadrowiczami  Mistrzostwa  Europy w Heerde /Holandia/ na których zapewne  znajdzie się miejsce w reprezentacji Polski dla kilku reprezentantów   z klubu TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski.