WROTKARSTWO Uliczne Mistrzostwa Polski

W dniach 16-17 czerwca na torze nartorolkowym odbyły się Uliczne Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na wrotkach.

W zawodach udział wzięło 250 zawodników z klubów z całego kraju. Polski Związek Sportów Wrotkarskich docenia pracę włożoną w organizację zawodów przez działaczy sportowych TUKS Roztocze z Tomaszowa Lubelskiego. Zawody można było przeprowadzić dzięki wsparciu Województwa Lubelskiego, miasta Tomaszów Lubelski, Starostwa Powiatowego oraz dzięki darczyńcom: Totalizatorowi Sportowemu właścicielowi marki LOTTO i spółce PGKiM z Tomaszowa Lubelskiego. Obsługę sędziowską, techniczną i organizacyjną zabezpieczyli rodzice, działacze i trenerzy TUKS Roztocze. Na zawodach obecny był Bartosz Pisarek – prezes Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Nasze miasto chwalono za doskonałą organizację zawodów.

W pierwszym dniu zawodów odbyły się sprinty na 100 metrów, biegi na eliminacje oraz biegi sztafetowe. W niedzielę zaś zawodnicy zmagali się w biegu sprinterskim na 500 metrów oraz w biegu na punkty. Na torze rozegrano Mistrzostwa Polski , Puchar Lubelszczyzny 2018 oraz MP Mastersów.

Wyniki:

Seniorzy/Seniorki: Tomasz Krawczyk – brązowy medal w sztafecie amerykańskiej.

Młodzieżowcy: Jan Żółkiewski – 3 złote medale indywidualnie; Emil Pleskacz – 3 srebrne medale indywidualnie i brązowy medal w sztafecie amerykańskiej; Dawid Ciećko – 1 złoty medal indywidualnie i brązowy medal w sztafecie amerykańskiej; Magdalena Kuśmierz – 2 srebrne i 1 brązowy medal indywidualnie i brązowy medal w sztafecie amerykańskiej, Katarzyna Sendecka – 1 srebrny medal indywidualnie i brązowy medal w sztafecie amerykańskiej; Anna Berezecka – brązowy medal w sztafecie amerykańskiej.

Juniorzy/Juniorki: Bartosz Cielniak – 1 srebrny medal indywidualnie i srebrny medal w sztafecie amerykańskiej; Jakub Ferenc – 1 brązowy medal indywidualnie i srebrny medal w sztafecie amerykańskiej; Michał Gumieniak – srebrny medal w sztafecie amerykańskiej; Anna Berezecka – brązowy medal w sztafecie amerykańskiej, Rafał Putkowski – brązowy medal w sztafecie amerykańskiej; Jakub Juzeluk – brązowy medal w sztafecie amerykańskiej; Dawid Nabrdalik – brązowy medal w sztafecie amerykańskiej.

Kadeci/Kadetki: Szymon Bełz – 2 srebrne, 1 brązowy medal indywidualnie i srebrny medal w sztafecie amerykańskiej; Maciej Dubas – srebrny medal w sztafecie amerykańskiej, Emil Koper – srebrny medal w sztafecie amerykańskiej; Kamila Harbuz – srebrny medal w sztafecie amerykańskiej; Izabela Jarecka – srebrny medal w sztafecie amerykańskiej.

Młodzicy/Młodziczki: Damian Muca – 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy medal indywidualnie i złoty medal w sztafecie amerykańskiej; Filip Myszkowski – 1 brązowy medal indywidualnie i srebrny medal w sztafecie amerykańskiej; Michał Nizio – złoty medal w sztafecie amerykańskiej; Szymon Niewczas – złoty medal w sztafecie amerykańskiej; Antoni Żółkiewski – srebrny medal w sztafecie amerykańskiej; Daniel Mróz – srebrny medal w sztafecie amerykańskiej; Weronika Juzeluk – srebrny medal w sztafecie amerykańskiej.

W Pucharze Lubelszczyzny 2018 – najlepiej zaprezentowali się:

Juniorzy/Juniorki F: Oliwier Hucik – 3 złote i 1 srebrny medal, Maja Korkosz – 1 złoty medal; Helena Piróg – 1 srebrny i 1 brązowy medal; Agata Tetych – 1 srebrny i 1 brązowy medal.

Wszystkie wyniki dostępne są na www.tuksroztocze.org.pl

mat. tuksroztocze/fot. TPI

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!