Wysyłasz PIT online? Pamiętaj o UPO

Coraz więcej Polaków nabiera przekonania do elektronicznych rozliczeń z urzędem skarbowym. Z fiskusem rozliczamy się tym chętniej, im łatwiejsze i bardziej intuicyjne są programy do tego typu rozliczeń. Wiele osób waha się przed przejściem na PIT online, często jako powód podając pewność, że na tradycyjnej kopii PIT otrzymają oni pieczątkę urzędu skarbowego, potwierdzającą złożenie formularza. Obawy te są zupełnie zbędne, gdyż przy rozliczeniach online, tradycyjną pieczęć z powodzeniem zastępuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) równoznaczne podpisowi urzędnika skarbowego.

 

PIT online

 

Elektronicznie rozliczenia z fiskusem, cieszą się większą popularnością wśród młodszych podatników, przyzwyczajonych do internetowej bankowości, robienia zakupów online i załatwiania większości spraw przez internet. Osoby starsze, często obawiają się, czy zeznanie złożone online będzie prawidłowe i czy brak pieczątki urzędnika nie oznacza, że nasz PIT stanie się nieważny. Nic z tych rzeczy. Wysyłając PIT online, również otrzymamy potwierdzenie, które ma takie samo znaczenie, jak pieczątka i podpis urzędnika przyjmującego zeznanie w urzędzie skarbowym. UPO zostanie wygenerowane przez program do rozliczania pit, po przyjęciu formularza PIT przez urząd skarbowy. Zwykle, dokument jest gotowy do pobrania po kilku sekundach od zatwierdzenia i wysłania naszego zeznania podatkowego. Możemy go wydrukować i przechowywać razem z kopią wysłanego do US rozliczenia podatkowego, a w przypadku kontroli podatkowej, UPO będzie stanowiło wiążące potwierdzenie prawidłowo złożonego zeznania podatkowego.

 

PIT 2017 – program do rozliczeń

 

Jako przykład kompleksowego programu do rozliczeń PIT, często podaje się program PITax. Jego podstawowe zalety to intuicyjność, prosta obsługa, wysoki poziom bezpieczeństwa danych oraz darmowy charakter. Program PIT zapewni nam więc łatwe i szybkie wypełnienie i sprawną wysyłkę zeznania podatkowego za 2017 rok, generując po wszystkim UPO, które możemy wydrukować lub przechowywać na naszym komputerze. Poznaj PITax – najlepszy Program PIT.

 

UPO potwierdza prawidłowe wypełnienie PIT przez urząd skarbowy oraz przyjęcie formularza. Do zatwierdzenia zeznania podatkowego i wysyłki online, a tym samym do otrzymania UPO, niezbędna jest autoryzacja danych, zastępująca tradycyjny podpis podatnika, składany na formularzu papierowym. Przy formularzach online możemy użyć profilu zaufanego lub odpisu elektronicznego. Jeśli nie mamy takich możliwości, wystarczy, że w odpowiedniej rubryce podamy kwotę przychodu z ubiegłorocznego formularza PIT. W ten sposób program potwierdzi naszą tożsamość, co umożliwia wysyłkę zeznania podatkowego. PIT przez urząd skarbowy – dowiedz się więcej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!