ZABORECZNO Będzie nowa nawierzchnia

Gmina Krynice przygotowuje wiosenne inwestycje. W piątek 26 stycznia samorząd podpisał umowę z firmą, która zajmie się przebudową drogi w Zaborecznie i otworzył oferty w przetargu na budowę wodociągu w Dąbrowie.

Realizacją robót drogowych było zainteresowanych trzech oferentów, z których gmina wybrała propozycję firmy z Zamościa. Realizacja inwestycji będzie kosztować prawie 197 tysięcy złotych, ale samorząd wyda na ten cel tylko połowę, ponieważ na resztą pozyskał dofinansowanie z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”.

Za te pieniądze na odcinku drogi w Zaborecznie o długości prawie 300 metrów drogowcy wykonają podbudowę i położą asfaltową nawierzchnię, a także wybudują chodnik i tak zwane wyniesione przejście dla pieszych z oświetleniem oraz peron przy przystanku. Wszystkie prace mają być wykonane do połowy sierpnia.

Miesiąc później powinien być gotowy kolejny odcinek sieci wodociągowej w Dąbrowie. W ubiegłym roku samorząd wybudował fragment sieci od hydroforni w Dąbrowie do skrzyżowania z drogą powiatową KryniceSiemierz w gminie Rachanie, a nowy odcinek powstanie od tego skrzyżowania do końca miejscowości. Linię główną i przyłącza o łącznej długości ponad 2 kilometrów chce wybudować 5 firm. Decyzja, której z nich powierzyć to zadanie zapadnie w najbliższych dniach.

mat. UG w Krynicach/fot. TPI – zdjęcie przykładowe

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!