ZAMOŚĆ Zdrowa żywność i Kukiz na Rynku Wielkim

9 października 2016 roku na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się I Festiwal Zdrowej Żywności wolnej od GMO bezpośrednio od rolnika. Gwiazdą Festiwalu będzie Paweł Kukiz.
Festiwal ma być okazją do poznania się z ofertą lokalnych producentów oraz przypomnienia sobie smaków dzieciństwa – zdrowej nieprzetworzonej żywności.
Podczas Festiwalu uczestnicy będą mogli wziąć udział panelach dyskusyjnych dotyczących zdrowej, nieprzetworzonej żywności.
Festiwalowicze usłyszą także dobrą muzykę, na wydarzenie zaproszono takich wykonawców jak: Szalom Chełm, zespół Rdza, na scenie wystąpi także Paweł Kukiz.
Głównym celem organizacji festynu jest promocja zdrowej, nieprzetworzonej żywności wyprodukowanej przez lokalnych producentów. Festiwal ma charakter społeczno-kulturalny, a jego istotnym założeniem jest promocja zdrowego stylu życia, krzewienie właściwych postaw oraz nawyków żywieniowych wśród społeczności regionu.
Uroczystego otwarcia festiwalu dokona poseł Jarosław Sachajko, Przewodniczący Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów Kukiz’15 – godz. 10.00 na Rynku Wielkim.
Od godz. 11.00 do 15.00 będą się odbywały panele dyskusyjne z udziałem zaproszonych gości – specjalistów w dziedzinie rolnictwa, zdrowej żywności, tradycyjnych produktów oraz ekologicznej uprawy.
Panel dyskusyjny 1 – „Przedsiębiorczość na wsi czyli jak wykorzystać potencjał wsi”
Panel dyskusyjny 2 – „Ekologiczne uprawy – blaski i cienie”
Panel dyskusyjny 3 – „Produkt Tradycyjny czyli kulinarny powrót do korzeni”
Panel dyskusyjny 4 – „Żywność modyfikowana genetycznie (GMO) szansa czy zagrożenie dla polskiego rolnictwa?
Oprócz żarliwych dyskusji na temat żywienia i ekologicznej produkcji, odbędą się pokazy wyrobu sera, chleba oraz prezentacje gospodarstw ekologicznych. Żywność dobrej jakości jest podstawą zdrowia całego narodu a sposób jej produkcji zapewnia wolność od korporacji i strategiczne bezpieczeństwo żywnościowe kraju. Polacy chcą mieć łatwy dostęp do takiej żywności od polskich rolników.
W trakcie imprezy wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek, na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach k/Zamościa.
Dla najmłodszych uczestników Festiwalu organizator przewiduje między innymi fotobudkę oraz dmuchaną zjeżdżalnie.
Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów „Kukiz’15”, które będzie reprezentowane przez: Jarosława Sachajko, Pawła Kukiza, Agnieszkę Ścigaj i Marka Jakubiaka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!