ZAPASY Pracowity czerwiec Tyszowian

Kolejne udane starty mająca sobą zawodnicy z Tyszowiec, którzy z turniejów międzynarodowych i ogólnopolskich przywożą cenne medale.Miniony weekend przyniósł Tyszowianom złoty i srebrny medal w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Warmii i Mazur, który odbył się w Olsztynie w Hali Uranii. W bardzo silnie obsadzonym turnieju walczyło ponad 300 zawodników z całego kraju oraz zawodnicy z Francji, Rosji, Litwy i Białorusi. Medal złoty w kategorii wagowej do 41 kg wywalczył Kewin Materna zaś w kategorii wagowej do 35 kg medal srebrny wywalczył Mateusz Kułaj.
Podczas gdy młodzicy walczyli w Olsztynie Magdalena Radom wywalczyła we Włodawie podczas Mistrzostw Polski Juniorek w Zapasach srebrny medal. Warto dodać, że to już czwarty medal z Mistrzostw Polski w Zapasach zdobyty przez Tyszowiankę. Magdalena ma na swoim koncie również srebrny medal zdobyty na Mistrzostwach Świata w Sumo, które odbyły się w Japonii oraz liczne medale Mistrzostw Polski i Europy w Sumo.
W miniony weekend w Kielcach podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików strefy C w Sumo Tyszowianie zdobyli trzy złote medale. Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wagowych okazali się: Mateusz Kułaj, Kewin Materna, Małgorzata Muca.
Zawodnicy z Tyszowiec wzięli również udział w pokazach i zawodach sportowych, organizowanych przez Szkołę Podstawowa w Perespie, w których wzięło udział blisko stu zawodników i zawodniczek. Podczas imprezy za wysokie wyniki sportowe zostali nagrodzeni z rąk prezesa MKS Pogoń Tyszowce: Mateusz Kułaj, Kewin Materna oraz Jakub Flak. Warto dodać, że wyróżniony został również nauczycie Szkoły Podstawowej w Perespie – Tomasz Muca, który znacznie przyczynił się do rozwoju sekcji zapaśniczej w Tyszowcach.
– Jestem bardzo zadowolony z ostatnich startów moich podopiecznych, którzy na turniejach reprezentowali barwy Agrosu Zamość. Na uznanie zasługuje Kewin Materna i Mateusz Kułaj, którzy zarówno w zapasach i jak i sumo udowadniają, że liczą się w kraju. Na uznanie zasługuje również Magdalena Radom, która zdobywa kolejny medal Mistrzostw Polski w Zapasach. Obecnie zawodnicy przygotowują się do międzynarodowego turnieju zapaśniczego, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Łukowie – mówi trener Daniel Chwastek.

Linki komunikatów końcowych:

mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!