ZAPASY Sukcesy w Estonii

Miniony tydzień to pasmo sukcesów młodych sportowców z Tyszowiec, którzy walczyli
w Estonii na Mistrzostwach Europy w Sumo, w Tyszowcach na I Mistrzostwach Gminy Tyszowce w Turnieju Małego Siłacza oraz w Janowie Lubelskim na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zapasach.
Dobrą passę rozpoczął Jakub Flak, który udanie zadebiutował na Mistrzostwach Europy w Sumo rozgrywanych w Estonii. Jakub nie dał swoim rywalom żadnych szans zdobywając w kategorii wagowej do 45 kg swój pierwszy tytuł Mistrza Europy Młodzików w Sumo. Następnego dnia dobrą formę pokazali jego starsi koledzy klubowi, którzy w Estonii wywalczyli srebrny i złoty medal Mistrzostw Europy. Vice Mistrzem Europy Juniorów w kategorii do 90 kg został Adam Gardzioła zaś brązowy medal w kategorii wagowej do 100 kg wywalczył Jakub Antoszewski.
Trener Daniel Chwastek: złoty medal Jakuba Flaka to wynik jego ciężkiej pracy i ogromnych sukcesów jakie poczynił ten młody sportowiec w ostatnim czasie. Warto dodać, że Jakub jest aktualnym Mistrzem Polski w Sumo i jednym z najlepszych zapaśników w Polsce w swojej grupie wiekowej. Medal Adama Gardzioły i Jakuba Antoszewskiego nieskromnie mówiąc nie są dla mnie zaskoczeniem, Ci zawodnicy przez ostatnie lata z każdej imprezy rangi mistrzowskiej zawsze wracają z medalami.
Po Mistrzostwach Europy najmłodsi mieszkańcy Tyszowiec brali udział w I Mistrzostwach Gminy Tyszowce w Turnieju Małego Siłacza o Puchar Burmistrza Tyszowiec Mariusza Zająca. W turnieju walczyło siedemdziesiąt dzieci reprezentujących: Szkołę Podstawową w Tyszowcach, Szkołę Podstawową w Czartowczyku, Szkołę Podstawową w Perespie, Szkołę Podstawową w Przewalu, Szkołę Podstawową w Kazimierówce. Turniej był rozgrywany w trzech rundach. Pierwsza polegała na wypchnięciu zawodnika poza pole walki, w drugiej zawodnicy mierzyli się w przeciąganiu liny, a w trzeciej zadaniem uczestników było wyniesienie piłki poza pole walki. Podczas turnieju z rąk Burmistrza Tyszowiec Mariusza Zająca zostali wyróżnieni zawodnicy Miejskiego Klubu Pogoń Tyszowce, którzy w ostatnim czasie osiągnęli wysokie wyniki sportowe na Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Europy. Wyróżnieni zostali: Jakub Flak, Kewin Materna, Mateusz Kułaj, Jakub Jóźwiak, Weronika Ryło, Adam Gardzioła, Jakub Antoszewski, Szymon Ogórek. Złote medale zdobyli: Kościołko Igor, Krówka Jakub, Pitura Magdalena, Furmańczuk Damian, Kościołko Kacper, Mądroń Daniel, Tycjana Kościołko, Mazurek Oliwia, Jezierski Bartek, Smyk Hubert, Miłosz Jezierski, Dyniec Majka, Bezpalko Karol, Dworak Marika, Sroga Bartek, Gitner Sebastian, Szachnowski Kamil, Kozłowski Dawid. Medale srebrne wywalczyli: Dudziński Jakub, Holuta Nikola, Furmańczuk Filip, Litwiak Tobiasz, Baj Magdalena, Kramarczuk Julita, Bondyra Zuzanna, Badowski Baciej, Kisiel Emilia, Pitura Weronika, Czarnecka Majka, Muca Katarzyna, Wojtasiuk Kacper, Muca Aleksandra, Kobielarz Wojciech, Łabaj Eliza, Jakubiak Aleks, Mądroń Majka. Medale brązowe zdobyli: Piwko Krystian, Czerwiński Wojciech, Łapa Oliwier, Szałata Igor, Faustyna Bogusz, Mądroń Sandra, Sierzyńska Dominika, Piwiński Dawid, Kot Jakub, Wilk Paweł, Mąkal Karol, Rot Maja, Gałan Kuba, Małyszka Igor, Furman Michał, Jakubiak Szymon, Piwko Wiktoria, Bogusz Kacper, Bębnik Oliwia, Dudzińska Oliwia, Kisiel Izabela, Gardiasz Amelka, Paczwa Aleksandra, Pitura Karol, Kozłowski Albert,Marszalec Nikola, Jezierski Wojciech, Wybranowski Sebastian, Le Paulina, Lizun Jakub, Kowalska Zuzanna, Dąbrowska Gabriela, Pieprzowski Bartek.
Trener Daniel Chwastek: bardzo mnie cieszy, że w turnieju uczestniczyła tak duża liczba dzieci. Zdaniem wychowawców i dzieci turniej to strzał w dziesiątkę. Uczestnicy pokazali ogromne zaangażowanie i wolę walki, wszystkie walki były bardzo zacięte i pełne emocji.
Koniec tygodnia zaowocował dwoma medalami zdobytymi w Janowie Lubelskim podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym. W mistrzostwach startowało ponad 200 zawodników z całego kraju. Tytuł Vice Mistrza Polski Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym w kategorii wagowej do 41 kg wywalczył uczeń Szkoły Podstawowej w Perespie Kewin Materna zaś brązowym medalista mistrzostw kraju w kategorii wagowej do 44 kg został Jakub Flak, uczeń Szkoły Podstawowej w Tyszowcach.
Trener Daniel Chwastek: Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach to był turniej docelowy dla tej grupy wiekowej. Nasi zawodnicy pokazali ogromną wolę walki i kunszt zapaśniczy. Jestem bardzo zadowolony i dumny z osiągniętych przez nich wyników.
Korzystając z okazji zapraszam wszystkie chętne dzieci do udziału w naszych treningach, tel. kont. 606 375 234 Daniel Chwastek.

mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!