Zaświadczenie A1 dla cudzoziemca – szkolenie w ZUS

Zatrudniasz obywateli Ukrainy i wysyłasz ich do pracy za granicę? To szkolenie organizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Tomaszowie Lubelskim jest dla Ciebie.

Uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować niezbędne dokumenty, gdy polski przedsiębiorca wysyła do pracy za granicą obywateli tzw. państw trzecich. Chodzi na przykład o zatrudnionych obywateli Ukrainy lub Białorusi. Głównym tematem szkolenia będą aktualne zasady ustalania miejsca zamieszkania obywateli państw trzecich – to jeden z ważnych czynników badanych przy wydawaniu unijnego zaświadczenia A1. Spotkanie może więc zainteresować przedsiębiorców, którzy wysyłają ludzi do pracy w kilku państwach oraz zajmujących się transportem międzynarodowym.

Szkolenie jest bezpłatne. Odbędzie się 5 września w tomaszowskim ZUS, przy ul. Jana Pawła II 6. Początek o godz. 10.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 84 664 44 23, wewnętrzny 200.

Takie samo szkolenie odbędzie się także w Biłgoraju (22 sierpnia). Szczegóły można znaleźć na stronie www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

Małgorzata Korba/regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!