ZWIARTÓW Przegląd Jasełek i Grup Kolędniczych

Ponad sto osób wzięło dzisiaj udział w X Gminnym Przeglądzie Jasełek i Grup Kolędniczych w Zwiartowie.

Podobnie, jak i w edycjach poprzednich przegląd skierowany był do zespołów i kółek teatralnych działających na terenie Gminy Krynice. Podczas jubileuszowego spotkania publiczność miała okazję zobaczyć dwa widowiska jasełkowe, przygotowane przez uczniów szkół podstawowych w Krynicach i Zwiartowie oraz usłyszeć sześć grup kolędniczych na czele z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej i dorosłymi artystami związanymi z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich, Zespołem z Dąbrowy, Grupą „Krynickie Szuwarki”, Zespołem „Pojednanie” i Zespołem „Zwiartowianki”. Przed zgromadzonymi wystąpił ponadto solista.

Dzięki imprezie upływającej w miłej atmosferze, publiczność mogła oderwać się od codziennych spraw i przypomnieć sobie o wyjątkowości nie tak dawno obchodzonych Świąt Bożonarodzeniowych.
Wśród gości honorowych znaleźli się: Wójt Gminy Krynice – Janusz Bałabuch, radna Powiatu Tomaszowskiego p. Teresa Eifler, członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego –  Tadeusz Stanibuła oraz radni Gminy Krynice.
Głównymi organizatorami całej imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Zwiartowie oraz Biblioteka Publiczna Gminy Krynice i jej filia w Hucie Dzierążyńskiej.

Spotkanie zostało zakończone rozdaniem symbolicznych dyplomów i przekazaniem nagród. Zgromadzonym zapewniono ponadto poczęstunek.

mat. GOK Krynice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!