ŹWIARTÓWEK 60 lat OSP

11 czerwca 2017 roku w Źwiartówku (gm. Rachanie) odbył się jubileusz 60-lecia działalności OSP poprzedzony mszą świętą w intencji strażaków.
Uroczystość główna rozpoczęła się złożeniem meldunku o gotowości rozpoczęcia obchodów i wciągnięciem flagi państwowej na maszt. Po powitaniu gości przez Prezesa Oddziału Gminnego Związku OSP RP dh Romana Miedziaka głos zabrał Naczelnik OSP w Źwiartówku dh Robert Kot, który przedstawił historię jednostki.
Pracę strażaków doceniono poprzez nadanie odznaczeń:
złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: dh Jan Semczyszyn, Henryk Czwaniuk i Tadeusz Stanibuła,
odznakę strażak wzorowy: dh Jakub Redka, Jarosław Redka, Patryk Bodyńczuk, Przemysław Redka, Rafał Sioma, Patryk Redka, Sławomir Bodyńczuk, Damian Nieckarz, Jacek Wawręty, Bartosz Bilewicz, Sebastian Koper, Szymon Dominik i Wbojciech Bodenczuk,
za wysług:

60 latdh Józef Sioma,

50- lat dh Witold Kot, Marian Huzar, Wacław Kramarczuk, Edward Antoniak, Stanisław Kozyra,

45 latdh Mieczysław Kostecki.
Następnie głos zabrali zaproszeni goście, po czym swój program zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wożuczynie, solistki z Gminnego Ośrodka Kultury i Gminna Orkiestra Dęta z Rachań. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy mogli spróbować smacznej strażackiej grochówki, a dla zaproszonych gości i druhów strażaków przygotowano specjalny poczęstunek.
Jubileuszowi 60-lecia towarzyszyły również zawody strażackie, w których wzięło udział 9 drużyn z terenu gminy Rachanie, w tym jedna kobieca. Po zakończeniu zawodów sztafety pożarniczej i ćwiczeń bojowych Komisja przyznała następujące miejsca: I Werechanie, II Źwiartówek, III Wożuczyn. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne stosownie do zajmowanych miejsc, z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla jednostek OSP.
Na uroczystość przybyły władze i zaproszeni goście oraz przedstawiciele: Starostwa Powiatowego, Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lub., Prezes Oddziału Gminnego OSP, Komendant Gminny OSP, prezesi jednostek OSP z terenu gminy, poczty sztandarowe i seniorzy-strażacy wspierający.
Stanisław Seńko

Komentarzy na temat “ŹWIARTÓWEK 60 lat OSP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!