GMINA TOMASZÓW Wiktoria Kłos i Kacper Piechnik najlepsi

Kacper Piechnik i Wiktoria Kłos będą reprezentować Gminę Tomaszów Lubelski w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
To oni wygrali eliminacje gminne, które odbyły się we wtorek 14 marca 2017 roku. Konkurs otworzyła wójt Gminy Tomaszów Lubelski serdecznie witając wszystkich uczestników eliminacji oraz dziękując za tak ogromne zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie do konkursu.
W konkursie startowało 13. uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów, którzy najpierw pisali test, a potem odpowiadali na pytania jurorów. Dotyczyły one m.in.: znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Z tymi zadaniami, w młodszej kategorii wiekowej, najlepiej poradził sobie Kacper Piechnik z Zespołu Szkół Publicznych w Szarowoli, a wśród gimnazjalistów Wiktoria Kłos z Zespołu Szkół Publicznych w Podhorcach. To oni będą rywalizować 21 marca ze zwycięzcami eliminacji w pozostałych gminach powiatu tomaszowskiego. Odpowiedzi oceniało jury w składzie: kapitan Ryszard Neć z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim, komendant gminny OSP Mariusz Pitura i Mieczysław Koziura z urzędu gminy i zarządu oddziału powiatowego Związku OSP RP w Tomaszowie Lubelskim. Wszyscy uczestnicy eliminacji gminnych otrzymali z rąk wójt Marzeny Czubaj-Gancarz upominki ufundowane przez Gminę Tomaszów Lubelski.
mat. UG w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.