JUSTYNÓWKA Spotkanie z policjantami

Policjanci z tomaszowskiej komendy spotkali się z uczniami szkoły podstawowej. Funkcjonariusze przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłowym poruszaniu się po drogach. Podkreślili jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność.

Dzielnicowi z tomaszowskiej komendy realizując zadania z zakresu profilaktyki, spotkali się z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Justynówce. Podczas prelekcji mówili o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Funkcjonariusze wyjaśnili dzieciom dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dzieci mają dodatkowy obowiązek jazdy z fotelikach. Powiedzieli jak poprawnie przechodzić przez przejścia dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także dlaczego warto nosić odblaski.

W trakcie spotkania mundurowi przypomnieli także najmłodszym jak bezpiecznie postępować podczas zabaw na podwórku. Radzili dzieciom, by nie rozmawiały z nieznajomymi, nie przyjmowały od nich żadnych podarunków i nie oddalały się od rodziców lub opiekunów bez ich wiedzy. Informowali także najmłodszych, jak należy zachować się w szkole i że agresji mówimy zdecydowanie „Nie”.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania wykazując się przy tym dużą wiedzą prewencyjną. Na pamiątkę spotkania z policjantami dostali odblaski i malowankę „Przemocy mówimy NIE”.

mat. KPP w TL

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.