W dniach 29 czerwca – 5 lipca 2026 roku w Suścu i Tomaszowie Lubelskim odbędzie się XXXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich w piłce nożnej dziewcząt.
Organizatorzy wydarzenia: Lubelska Unia Sportu, Polski Związek Piłki Nożnej, Lubelski Związek Piłki Nożnej, Miasto Tomaszów Lubelski, OSiR Tomasovia., TKS Tomasovia, TKS TOMASOVIA oraz LKS SZUMY Susiec, Gmina Susiec.
Mecze piłki nożnej rozgrywane będą na dwóch obiektach, tj. GOSiR w Suścu oraz OSiR Tomasovia w Tomaszowie Lub., gdzie nastąpi uroczyste otwarcie OOM (30 czerwca, o godzinie 9:30). W Suścu (GOSiR) zostaną rozegrane następujące spotkania:
30 czerwca (wtorek)
11:30 – ŁÓDZKI ZPN – POMORSKI ZPN
16:00 – MAŁOPOLSKI ZPN – DOLNOŚLĄSKI ZPN
1 lipca (środa)
11:00 – POMORSKI ZPN – DOLNOŚLĄSKI ZPN
16:00 – ŁODZKI ZPN – MAŁOPOLSKI ZPN
3 lipca (piątek)
11:00 – MAŁOPOLSKI ZPN – POMORSKI ZPN
16:00 – DOLNOŚLĄSKI ZPN – ŁÓDZKI ZPN
Mecze finałowe rozegrane zostaną w niedzielę – 5 lipca na obiekcie OSiR Tomasovia o godzinie 11:00 – mecz o 3 miejsce, natomiast o 14:00 – mecz finałowy.
Uroczyste zakończenie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wraz z dekoracją odbędzie się o godzinie 16:00.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych dla młodego pokolenia zawodników w Polsce. Serdecznie zapraszam mieszkańców gminy do wspólnego kibicowania utalentowanym piłkarkom z całego kraju, które zaprezentują swoje umiejętności i sportową pasję na najwyższym poziomie. To doskonała okazja do promowania sportu, zdrowej rywalizacji oraz aktywnego stylu życia wśród młodzieży, a także do wspólnego przeżywania niezapomnianych sportowych emocji. Jestem przekonany, że obecność i doping mieszkańców stworzą wyjątkową atmosferę oraz będą cennym wsparciem dla wszystkich uczestniczek zawodów.
Szczegółowe informacje dostępne na stronie: https://www.oomlubelskie2026.pl/dyscyplina/pilka-nozna/
Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaś gospodarzem Marszałek Województwa Lubelskiego. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki.
