Na sygnale

POWIAT Policjanci edukowali najmłodszych

W poniedziałek 5 października 2015 roku przedszkolaki z Lubyczy Królewskiej odwiedziły komendę policji w Tomaszowie Lubelskim.
Wielką atrakcją był pies służbowy Carlos i policjant „Gryf”, maskotka komendy. W dalszej części dnia policjanci kontynuowali spotkania z dziećmi. W ramach akcji „Bezpieczny na drodze”, Policjant Ruchu Drogowego przedstawił zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Łaszczowie oraz w Muratynie na Warsztatach Terapii Zajęciowej.
W poniedziałkowy ranek dzieci z Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej odwiedziły naszą komendę. Wizytę zaczęły od spotkania z psem Carlosem i jego przewodnikiem. Uważnie słuchały na czym polega praca przewodnika i jego psa. Dowiedziały się też między innymi jak zachować się przy spotkaniu z psem. Następnie policjant „Gryf” pokazał dzieciom radiowóz zabezpieczający zdarzenia drogowe. Przedszkolaki zwiedziły też komendę, strzelnice, siłownię i inne pomieszczenia w budynku.
To był dopiero początek spotkań z dziećmi tego dnia. Prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także bezpieczeństwa w domu i na placu zabaw wysłuchało około 100 dzieci klas I i II w Szkole Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Łaszczowie.
Następnie policjanci udali się do Muratyna gdzie zostali zaproszeni na Warsztaty Terapii Zajęciowej. Tutaj policjant drogówki przedstawił zasady poruszania się po drodze i jak bezpiecznie wysiadać i wsiadać do busów, które dowożą ich do ośrodka i miejsca zamieszkania. Uczestnicy tych warsztatów uważnie słuchali o czym mówił policjant.
mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *