POWIAT Zmiana oznakowania dróg w rejonie cmentarzy – ZNICZ 2021

Informujemy o zmianach organizacji ruchu drogowego w obrębie cmentarzy w wybranych miejscowościach powiatu tomaszowskiego. Zmiany będą obowiązywały od 28 października do 3 listopada bieżącego roku w związku z uroczystościami Wszystkich Świętych.

W celu usprawnienia ruchu drogowego w okolicy cmentarzy na terenie powiatu tomaszowskiego przewidujemy wprowadzenie dodatkowego, tymczasowego oznakowania dróg wojewódzkich przebiegających w otoczeniu cmentarzy na drodze nr 850 w miejscowości Wożuczyn oraz na drodze nr 852 w miejscowości Nowosiółki i Łaszczów.

Na odcinkach dojazdowych do cmentarzy w Wożuczynie, Nowosiółkach i Łaszczowie zostaną ustawione znaki ostrzegawcze uprzedzające o zbliżaniu się do cmentarzy. W tych miejscach kierujący zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności na drogach.

Dodatkowo po stronie drogi przeciwnej do cmentarzy zostaną ustawione znaki B-36 –„zakaz zatrzymywania się”.

Pojazdy będzie można zaparkować na dodatkowych, wyznaczonych miejscach parkingowych oraz w miejscach nie powodujących utrudnień w ruchu drogowym. Doświadczenia z lat ubiegłych pokazują, że ilość miejsc parkingowych w rejonach cmentarzy nie zawsze jest wystarczająca, dlatego wybierając się na groby najbliższych rozważmy możliwość przybycia pieszo lub komunikacją zbiorową.

inf. KPP Tomaszów Lubelski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.