RELIGIA Różaniec Do Granic w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

– Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca Do Granic i dodaje – Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy.

W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W diecezjach granicznych wyznaczeni są koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie  do punktów modlitwy na granicach.

W Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej koordynatorem lokalnym jest ks. Julian Brzezicki.
Kościoły stacyjne Diecezji: Trójcy Przenajświętszej (Dubienka), Świętego Jacka i Matki Bożej Różańcowej (Horodło), Narodzenia NMP (Strzyżów k. Hrubieszowa), Narodzenia NMP (Kryłów), Matki Bożej Częstochowskiej (Dołhobyczów), Matki Bożej Częstochowskiej (Tarnoszyn), św. Antoniego (Dyniska Stare), św. Apostołów Piotra i Pawła (Machnów Nowy), Matki Bożej Różańcowej (Lubycza Królewska), Niepokalanego Poczęcia NMP (Horyniec Zdrój), Przemienienia Pańskiego (Krowica Sama), Objawienia Pańskiego, Sanktuarium Matki Bożej (Łukawiec), Ducha Świętego (Hrubieszów), NMP Nieustającej Pomocy (Hrubieszów), św. Barbary (Oszczów), Najświętszego Serca Jezusa (Hulcze), św. Michała Archanioła (Żniatyn), NMP Królowej Polski (Machnówek), Narodzenia NMP (Siedliska), św. Józefa Robotnika (Werchrata).
Tego dnia potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach. – Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć Maryi na wezwanie do ratowania świata przez Różaniec – podkreśla Maciej Bodasiński.

Plakaty i ulotki do rozdystrybuowania w swoich parafiach i lokalnych społecznościach można zamawiać pod adresem mailowym: biuro@rozaniecdogranic.pl. Materiały drukowane będą wysyłane za darmo.
Strona internetowa wydarzenia: www.razaniecdogranic.pl.
Facebook: https://www.facebook.com/RozaniecDoGranic/

mat. prasowy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.