Site icon Tomaszowski Portal Informacyjny

TYSZOWCE MAJĄ MISTRZÓW KRAJU

Kolejny udany start maja za sobą Tyszowienie, którzy w miniony weekend walczyli w Kobylinie w Mistrzostwach Polski Młodzików I Młodziczek w Sumo. Zawodnicy z Tyszowiec zdobyli dwa tytuły Mistrza Polski oraz medal srebrny i brązowy.

Mistrzami Polski zostali: Kewin Materna startujacy w kategorii wagowej do 40 kg oraz Jakub Flak startujący w kategorii do 45 kg. Vice mistrzem kraju został Mateusz Kułaj walczacy w kategorii wagowej do 35kg a brązowy medal wywalczył Jakub Jóźwiak walczacy w kategorii do 70 kg. Poza podium uplasowała się Małgorzata Muca, która w kategorii wagowej plus 65 kg uplasowała się na wysokim V miejscu. Warto dodać, że w Mistrzostwach Polski zawodnicy z Tyszowiec reprezentowali KS Agros Zamość dla którego zdobyli trzecie miejsce w kraju w klasyfikacji drużynowej.

Trener Daniel Chwastek: bardzo mnie cieszy postawa moich podopiecznych jak i współpraca miedzy Pogonią Tyszowce a KS Agros Zamość. Ta młoda grupa od kilku lat stale przywozi medale z najważniejszych imprez zapaśniczych i sumo w kraju. Nie zwalniamy tępa i przygotowujemy się do startu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym.