TOMASZÓW Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło w komendzie

Betlejemskie Światło Pokoju – symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei, zapłonęło w tomaszowskiej komendzie. Przedstawiciele 60 Drużyny Harcerskiej „Per aspera ad astra” przekazali je dziś rano na ręce zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim kom. Bogdana Kulasa.

Tomaszowska komenda gościła dzisiaj przedstawicieli 60 Drużyny Harcerskiej „Per aspera ad astra”. Harcerze na ręce zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim kom. Bogdana Kulasa przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. Wraz z podziękowaniem za pamięć o funkcjonariuszach i pracownikach policji Komendant złożył  harcerzom i całej ich społeczności najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne życząc zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz realizacji planów i zamierzeń w nowym 2019 roku.  

Światło, które co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. W Polsce akcję od 1991 prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.