BEŁŻEC 2500 złotych mandatu dla nietrzeźwego rowerzysty

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 62-latek z Bełżca, którego w środę w nocy zatrzymali do kontroli policjanci z tomaszowskiej drogówki. Mundurowi zgodnie z obowiązującymi przepisami ukarali rowerzystę mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Apelujemy o rozwagę na drodze.

W środę przed godziną 20:00 w miejscowości Bełżec policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolu zauważyli jadącego rowerem mężczyznę, którego styl jazdy wskazywał, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu. Zatrzymany do kontroli 62-letni mieszkaniec Bełżca został przebadany przez policjantów na zawartość alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna miał 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zgodnie z nowym taryfikatorem mundurowi nałożyli na 62-latka mandat karny w wysokości 2500 zł.

Przypominamy, że według obowiązujących od 1 stycznia bieżącego roku przepisów za kierowanie rowerem po drodze publicznej będąc w stanie po użyciu alkoholu to jest od 0,2 promila do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast kierującemu rowerem w stanie nietrzeźwości czyli powyżej 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.