BEŁŻEC Potrącenie pieszego

Do potrącenia 71-letniego pieszego doszło wczoraj w miejscowości Bełżec. Mężczyzna przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych został potrącony przez samochód ciężarowy. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i skupienie na drodze.

71-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że zarówno kierujący pojazdem, jak i pieszy, byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia. Kierującemu funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Kierujący ciężarówki tłumaczył się, że nie  zauważył mężczyzny.

Policja apeluje o ostrożność, cierpliwość i dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa. Spory udział w zdarzeniach drogowych mają też piesi i rowerzyści, którzy często łamią przepisy ruchu drogowego. Najczęściej popełniane przez nich wykroczenia to: nagłe wtargnięcia na jezdnię, przechodzenie poza przejściem dla pieszych, na czerwonym świetle, jazda nieoświetlonym rowerem, bez odblasków oraz przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.