BEŁŻEC przejechali ponad 5 000 km, pomagając uchodźcom

Strażacy z OSP Bełżec przejechali ponad 5 000 km, pomagając uchodźcom

Druhowie z OSP Bełżec od kilku miesięcy pomagają uchodźcom z objętej wojną Ukrainy. Dzięki samochodowi, który w marcu bezpłatnie przekazała im firma Volkswagen Financial Services, mogą swoją służbę wykonywać sprawniej i skuteczniej. Przejechali nim już ponad 5 000 kilometrów!

OSP Bełżec I oraz OSP Bełżec II to jednostki, która w ramach wsparcia otrzymały od firmy Volkswagen Financial Services gotowy do służby samochód. Auto zostało przekazane bezpłatnie na okres 6 miesięcy. Pojazd marki Volkswagen Caddy został dokładnie sprawdzony technicznie. Wyposażono go w pakiet serwisowy i ubezpieczenie oraz kartę paliwową, żeby strażacy mogli skupić się na swoich zadaniach i tym, co najważniejsze – niesieniu pomocy potrzebującym uchodźcom.

Wsparcie w całej Polsce

Volkswagen Financial Services przekazał łącznie na rzecz OSP 20 samochodów. Pojazdy trafiły do wybranych jednostek czynnie zaangażowanych w pomoc uchodźcom, położonych głównie w województwach przygranicznych. Samochody od marca są wykorzystywane do transportu osób oraz przewożenia żywności i darów dla potrzebujących. Jest to kolejna odsłona trwającej od 2020 roku współpracy między VW FS a Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Pomagamy tak, jak umiemy najlepiej, dostarczając mobilność. Jako Volkswagen Financial Services czynimy to po prostu z potrzeby serca. Widzimy, że dzięki naszemu wsparciu strażacy ochotnicy mogą na większą skalę nieść tak potrzebną pomoc uchodźcom z Ukrainy – podkreśla Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Financial Services.

Pomoc liczona kilometrami

Dwadzieścia samochodów przekazanych na rzecz OSP pokonało od marca do końca maja łącznie ponad 71 000 km. Duża w tym zasługa jednostek OSP Bełżec, których druhowie mieli na liczniku ponad 5 000 km pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy. Podobny wynik uzyskali strażacy z GPR OSP Myślenice (woj. małopolskie). Liderem tego szczytnego rankingu okazała się OSP Rymanów (woj. podkarpackie) – strażacy z tej jednostki przejechali ponad 8 000 km.

– Jesteśmy dumni, że przekazane przez nas samochody każdego dnia pomagają strażakom ochotnikom w codziennej służbie. Jednego dnia dostarczają dary do miejsc, w których przebywają uchodźcy, a innego przewożą książki w języku ukraińskim do lokalnej biblioteki, aby dzieciaki nie narzekały na nudę. Oczywiście nie liczy się sam pokonany dystans, lecz faktycznie udzielona pomoc, dlatego wszystkim jednostkom OSP należą się zasłużone brawa – mówi Dariusz Brodnicki, Dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services.

Volkswagenami na Księżyc

Wspólne działania Związku OSP i Volkswagen Financial Services na rzecz lokalnych społeczności trwają od 2020 roku. Celem pierwszej edycji była walka ze skutkami pandemii Covid-19. Samochody VW FS wykorzystywano też w akcjach ratunkowych, zabezpieczaniu terenów objętych zagrożeniem powodziowym czy monitorowaniu lasów w czasie upałów. Od początku działań, czyli od 2020 roku, auta pokonały łącznie 388 000 km. To mniej więcej tyle, ile wynosi dystans na Księżyc. Jeśli zaś sięgnąć po bardziej przyziemne porównanie, auta OSP z logo VW FS okrążyły Ziemię – i to aż 9 razy.

mat. promo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.