Bełżec

BEŁŻEC Śpiewali pieśni pasyjne

Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu wraz z Parafią pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Bełżcu, zorganizowali w niedzielę 6 marca 2016 roku, Koncert Pieśni Pasyjnej.
Wystąpiło 14 zespołów z terenu powiatów tomaszowskiego,lubaczowskiego i hrubieszowskiego
Koncert oficjalnie został rozpoczęty przez Agnieszkę Kozyra – dyrektorkę GOK w Bełżcu i księdza kanonika Stanisława Szałańskiego, bełżeckiego proboszcza.
Jako pierwszy zaprezentował się Zespół Jaśmin z Rzeplina z Gminy Ulhówek, następnie zespół Ostrowiacy z Ostrówka. Po nich zaprezentował się Chór Kościelny działający przy bełżeckim kościele. Zespół Kalina Podhorce. Gminę Rachanie reprezentował Zespół Jawor z Michalowa. Z Żabcza w Gminie Dołhobyczów przyjechał Zespół Kresowianki. Następnie zaprezentował się zespół Stokrotki Nieledew, Zespół Artystyczny Harmonia z Tomaszowa Lubelskiego, Zespół Bell Canto z Tyszowiec, Zespół MARASE działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bełżcu ,Chór Seniora Tanew, Zespół Pasja z Lubyczy Królewskiej ,Grabowiczanki z Gminy Susiec. Koncert zakończył Zespół Sonata z Tomaszowa Lubelskiego.
Na koniec koncertu wszystkie zespoły otrzymały dyplomy z podziękowaniami za piękne śpiewy. Podziękowania słowne padły z ust dyrektor z Gminnego Ośrodka Kultury – Agnieszki Kozyra, wójta gminy Bełżec – Andrzeja Adamka, księdza Proboszcza Parafii Bełżec – ks. kanonika Stanisława Szałańskiego oraz gościa specjalnego proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa z Tomaszowa Lubelskiego – księdza Jerzego Sopel.
Po zakończeniu zespoły udały się do Gminnego Ośrodka Kultury w Bełżcu na słodki poczęstunek.
belzec_pasyjna_2
mat. GOK Bełżec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *