BRZEZINY Popołudnie w świetlicy [FOTO]

Popołudnie w świetlicy w Brzezinach przeszło do historii.

Jego mottem były słowa Jana Pawła II „Wolność jest nam dana, ale i zadana”. Uroczystość zorganizowano w przeddzień 100-lecia Niepodległości. Było to możliwe dzięki pozyskanym funduszom z programu Aktywne Pogranicze w ramach FIO.
Odbył się koncert pieśni patriotycznych, w którym wystąpiły zaproszone zespoły „Złote Kłosy” z Łubcza i „Honoratki” z Kolonii Gródek, „Brzezinianki” oraz dzieci i młodzież z naszej miejscowości. Zespoły oraz dzieci i młodzież pracowały pod czujnym okiem Aleksandry Wołoszyn-Banaś. Odbył się konkurs plastyczny „Niepodległa na afiszu”. Wyróżniono prace: Mateusza Okonia, Nikoli Wrony, Miłosza Wrony, Marcela Komadowskiego, Oliwi Furgały, Majki Gorzko i Błażeja Ziobrowskiego. Reaktywowano wystawę starej fotografii „Brzeziny dawniej”.

Na zakończenie najmłodsi mieszkańcy zaprosili do poloneza przybyłych gości. Piękną dekorację wykonało KGW „Brzezinianki” pod czujnym okiem Michaliny Komadowskiej. Do współorganizacji włączyli się mieszkańcy Brzezin oraz zaproszeni goście, władze gminy Bełżec z wójtem Andrzejem Adamkiem, nauczyciele, dyr. GOK z Jarczowa oraz przedstawicielki KGW z Chlewisk. Nad całością czuwały: Bernardyna Rusek prezes Stowarzyszenia Rozwoju Brzezin „Brzezina” i Jadwiga Niedbała. Wszyscy – cała sala na długo zapamiętają to wydarzenie.

mat. nadesłany

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!