CIOTUSZA NOWA Obywatelskie ujęcie

Czujnością i godną naśladowania postawą wykazał się mężczyzna, którzy zwrócił uwagę na podejrzanie jadący samochód. Jak się okazało przeczucie go nie myliło. Siedzący za kierownicą 57-letni mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj, po godzinie 15:20 w miejscowości Ciotusza Nowa (gm. Susiec). Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 38-letni mężczyzna z gminy Szydłowiec zwrócił uwagę na podejrzanie jadący samochód. Zajechał kierującemu drogę, który się zatrzymał, po czym wyjął kluczyki ze stacyjki, czym uniemożliwił mu dalszą jazdę. Kierującym okazał się 57-letni mieszkaniec gminy Susiec. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

info. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.