Co gdzie kiedy ? 10. Festiwal Folkowisko przeniesiony – w zamian edycja 9 i 1/2

10. Festiwal Folkowisko przeniesiony – w zamian edycja 9 i 1/2

Wehikuł czasu jedzie dalej! – ogłaszają organizatorzy Festiwalu Folkowisko. 2 czerwca podczas streamu na Facebooku zaprezentowano plan działania tej roztoczańskiej imprezy letniej.

Jak przekazali – 10. Folkowisko planowane na 2020 r. będzie zorganizowane w dniach 8-11 lipca 2021 roku. Odbędzie się wówczas jubileuszowa edycja “Wehikuł czasu” z tematyką, zespołami i warsztatami nawiązującymi do historii festiwalu, zajmującego coraz ważniejsze miejsce w kalendarzu polskich imprez.

Organizatorzy Festiwalu nie rezygnują jednak z działania i w tym roku. Oryginalną formułą, która zastąpi przeniesiony festiwal będzie organizacja dodatkowej edycji Folkowiska – „9 i ½” w datach 9-12 lipca 2020. „Legenda Folkowiska musi trwać!” – komentuje Marcin Piotrowski, szef Festiwalu. Wydarzenie będzie transmitowane on-line, planowane jest jako interaktywne, pełne możliwości zaangażowania się z każdego miejsca na świecie. Organizatorzy zastanawiają się również nad możliwością realnego udziału osób w festiwalu w Gorajcu. „Staramy się również, by ograniczona liczba uczestników miała możliwość wstępu na koncerty w Gorajcu – zależy to jednak w dużej mierze od restrykcji związanych z bezpieczeństwem. Szczegóły udziału w Folkowisku 2020 podamy w przyszłym tygodniu we wtorkowym Q&A 9 czerwca, 20:00).” – dodaje Piotrowski.

Organizatorzy umożliwiają zwrot biletów kupionych na 2020 rok, jednak zachęcają, by wykorzystać je w przyszłym roku. „Zostawiając bilety na przyszły rok – pomagasz Folkowisku. Będzie to również korzystniejsze, ponieważ karnety w przyszłym roku sprzedawane będą w nieco wyższej cenie.” – komentuje Marcin Piotrowski.

Festiwal Kultury Pogranicza „Folkowisko” odbywa się od 2011 r. w małej wsi Gorajec na Roztoczu Wschodnim. To impreza, która ściąga fanów kultury i muzyki folkowej, podróżowania i dobrego wypoczynku z Polski i ze świata.

Stowarzyszenie Folkowisko organizuje Festiwal Folkowisko, a także prowadzi grupę FB Kultura w Kwarantannie, projekt dla tłumaczy z Europy Środkowej Rozstaje.art i szereg działa regionalnych.

Wszystkie informacje o Folkowisku na: http://folkowisko.pl/

fot. Michał Szwerc – (Folkowisko 2015)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.