Czy w Lublinie można mieć OC poniżej 500 zł? Są tacy, którzy płacą nawet 360 zł!

Jeśli na myśl o zbliżającym się terminie wykupienia ochrony OC z paniką sprawdzasz stan konta, możemy Cię pocieszyć – w Lublinie za to ubezpieczenie zapłacisz i tak sporo mniej niż w innych miastach. A być może uda Ci się zredukować swoje wydatki jeszcze bardziej – sprawdź, ile kosztowały najtańsze polisy w mieście i dowiedz się, co mają wspólnego kierowcy z najtańszym OC.
 

W dużym mieście nie musi być drogo – Lublin na 5 miejscu wśród stolic województw


Na 18 miast wojewódzkich, Lublin, ze średnią ceną OC 786 zł, jest 5. Drożej jest m.in. w Katowicach – 818 zł, czy Białymstoku – 891 zł. Biorąc pod uwagę, że Lublin ma 340 tysięcy mieszkańców, Katowice – 294, a Białystok 297, trudno podtrzymywać mit o tym, że w dużych miastach OC musi być droższe. Na cenę tego ubezpieczenia wpływa więcej czynników niż tylko wielkość miejscowości. Ważne jest również bezpieczeństwo na drogach w danym rejonie. A w Lublinie statystyki są dość optymistyczne – wygląda na to, że mamy dość rozsądnych kierowców w porównaniu z innymi miastami. Liczba wypadków na terenie Lublina utrzymuje się poniżej krajowej średniej – na 100 tys. mieszkańców przypada tu 65 wypadków na 100 tys. pojazdów (średnia dla Polski – 85), a na 100 tys. pojazdów – 130 rannych (średnia dla Polski 133).

Kierowcy z najtańszym OC w Lublinie – co ich łączy?

W artykule 360 zł za najtańsze OC w Lublinie? To nie jedyny taki przypadek! podano przykłady lubelskich kierowców, którzy uzyskali najniższe ceny OC we wrześniu. Tytułowe 360 zł zapłaciła nie jedna, a sześć osób:

  • 35-letni mężczyzna, właściciel Citroena C3 o pojemności 1193 cm3,
  • 39-letni mężczyzna, kierowca Toyoty C-HR o pojemności 1197 cm3,
  • 43-letni mężczyzna, kierowca Smarta forttwo, o pojemności silnika 999 cm3,
  • 52-letnia kobieta, właścicielka Nissana Micry z silnikiem 1198 cm3,
  • 50-letni mężczyzna,która kieruje Citroenem C1 o pojemności silnika 998 cm3,
  • 53-letnia kobieta, właścicielka Smarta o pojemności 799 cm3.

Wspólnym elementem powyższych przykładów jest niska pojemność silnika. Kierowcy z najtańszym OC w Lublinie jeżdżą małymi, miejskimi samochodami, których pojemność nie przekracza nawet 1.2 litra. To nie kwestia przypadku – firmy ubezpieczeniowe, na podstawie statystyk wypadków, uznają, że samochody o małych silnikach rzadziej powodują szkody, a jeśli już, to są one mniej kosztowne. Zmniejszone ryzyko pozwala im obniżyć składki OC dla właścicieli takich aut.

Najprostszy sposób na tanie OC – porównywarka

Wybór samochodu czy dobra historia ubezpieczeniowa to jedno, ale na to, jaką cenę za OC zapłacimy, wpływa również to, gdzie je kupimy. I czy mamy dostęp do wszystkich możliwych ofert.
Narzędziem, które pomaga w zakupie ubezpieczenia w najniższej cenie, jest kalkulator OC mubi.pl (https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/) – nie tylko oblicza ceny OC u wielu firm jednocześnie, ale również pozwala kupić wybraną polisę online, co jest dużym ułatwieniem dla tych, którzy lubią załatwiać wszystko bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.