DĄBROWA TOMASZOWSKA Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego

Do śmiertelnego wypadku doszło w czwartek wieczorem w Dąbrowie Tomaszowskiej. Kierujący volvo potrącił 47-letniego pieszego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Okoliczności wypadku ustalają tomaszowscy policjanci.

W czwartek o godzinie 19:00 w miejscowości Dąbrowa Tomaszowska doszło do zdarzenia drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierującym volvo jadąc od strony Zamościa potrącił znajdującego się na jezdni pieszego.

47- letni mężczyzna został przewieziony do szpitala, niestety wskutek odniesionych obrażeń  zmarł.

Samochodem marki Volvo kierował 40-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego. Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało, że był trzeźwy. Pobrano także od niego krew do badań.

Jak ustalono, pieszy nie miał elementów odblaskowych przechodził przez jezdnię w miejscu nieoświetlonym, warunki atmosferyczne w chwili wypadku były niekorzystne.

Okoliczności wypadku ustalają policjanci.

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego apelujemy do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by przewidywać mogące pojawić się na drodze zagrożenia.

Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych i przystanków. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.

Apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

starszy aspirant Agnieszka Leszek

KPP w TL

One thought on “DĄBROWA TOMASZOWSKA Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego

  • 27 września, 2021 o 12:57 pm
    Permalink

    Witam.Chcialbym tylko powiedzieć że do dnia dzisiejszego nie jest to wyjaśnione i chodzi po wolności taki synio bananowy.Chlop w piachu to nic że jechał 170km/h bogatemu można.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.